Дана Винницька: “Ідея записати пластових пісень справді чудова”

Про юнацькі роки та про вплив Пласту на свою музичну творчість розповіла у інтерв’ю Пластовому порталу композитор, лідер гурту “Shockolad” – Богданна Винницька.

Розкажи як і чому потрапила до Пласту?

Коли мені було 7 років, я зауважила, що моя мама Оксана Винницька почала кудись зникати з дому, окрім цього у неї з’явились усілякі цікаві речі – пісенники, ігри, фарби та багато іншого. У мене природньо постало питання для чого їй це потрібно. І я розпитала маму про це все.  Мама зізналася, що долучилася до організації Пласт і є новацькою виховницею. З тієї ж хвилини я дуже захотіла пізнати для себе яким є Пласт і стати його частинкою. Мій пластовий літопис почався з станиці Івано-Франківськ та новацького рою “Бриндушки”, далі був 22 курінь ім. Марійки Підгірянки, де мені доводилось бути і курінною. На даний час я є старшопластункою і належу до мистецького куреня УСП “Літавиці”.
Знаю що в пластовому юнацтві тебе часто долучали до мистецьких вечорів, акції, ватр. Чи часом не це стало своєрідним поштовхом розвиватись далі у музичній справі?

Радше навпаки, ще з самого дитинства, я знала, що хочу займатися музикою. Натомість Пласт дав мені можливість не тільки формуватися, але й пізнавати чудових людей, надихатися фантастичною атмосферою і вперше презентувати музичні ідеї.
Як часто зараз доводиться долучатись до справ “Літавиць”?

Раніше я була дуже активною в своєму курені, але зараз, на жаль, мушу констатувати той факт, що мало приділяю уваги життю нашого куреня, оскільки є надзвичайно зайнятою власною творчістю. Зараз моє життя виглядає так, що 80% відсотків свого часу я подорожую з концертами. Окрім знаної пластовому середовищу групи “Shockolad” я ще маю один дуже активний міжнародний проект “DagaDaga”.
“Shockolad” останніми часами бурхливо розвивається. Колектив бере участь в авторитетних концертах та фестивалях в Польщі та Україні. Чим зумовлений такий успіх?

Мені важко дати відповідь на це питання, це радше треба питати людей, яким подобається наша творчість. Можу лише сказати, що мені дуже пощастило, бо музиканти, з якими я працюю – це справді сильні та творчі особистості, які незважаючи не молодий вік уже дуже багато досягли. Поза тим, ми дуже багато працюємо, творчий процес не зупиняється ні на хвилину.
В своїх композиціях “Shockolad” використовує багато етнічних мотивів з народних та лемківських пісень. Чому так, вдається в знаки пластове виховання?

Справді, на пластових таборах я вивчила багато лемківських пісень. До того ж мене завжди заворожувала в цих піснях розкішна мелодика і глибокі тексти. Минулих вихідних (12-13.12) ми з “Shockolad”-ом мали можливість побувати у маленькому лемківському селі Новиця. Це село особливе кожному українцю ще й тим, що там на народився Богдан-Ігор Антонич.
Це місце має дуже сильну енергетику, багато людей туди приїжджають з великих міст і вже ніколи не повертаються до свого міського життя. І я їх розумію. Там живеться зовсім іншим ритмом і лише там могли б народжуватися такі гарні пісні і сильні тексти.
Чи не було бажання записати якихось пластових пісень?

Я ще про це не думала. Але ідея справді чудова (посміхається).
І на останок, які б поради дала пластовому юнацтву для досягнення успіху?

Я є щасливою людиною, оскільки займаюся улюбленою справою. Порадила молодим людям не боятися шукати себе, лише коли Ви будете щасливі від того, що робите, ви зможете зробити щасливими усіх навколо.
Довідка Пластового порталу:
ст. пл. Богдана Винницька, L народилася 1983 р. у Івано-Франківську. У Пласті з 1990 року. Була новачкою рою “Бриндушки”, згодом юначкою 22 куреня ім. Марічки Підгірянки. В старшопластунстві вступає до підготовчого куреня “Літавиці”.

У продовж кількох  років була інструктором на крайовому мистецькому таборі “Метаморфози”. Освіту  здобула у Львівській музичній академії ім. М Лисенка. З 2004 року разом з появою на світ групи “Shockolad” активно захопилась джазовою музикою. Спільно з колективом бере участь у фестивалях як і в Україні так і в Польщі. У 2008 році отримала стипендію від польського міністра культури Gaude Polonia, завдяки якій мала можливість повчитися у Януша Шрома, а також познайомитися з польськими музикантами – Томашем Домбровскім та Міхалом Яросем. Після цього створює проект “Shockolad +Pl”, а разом з ним перший спільний диск.

Того  ж року разом з  Даґою Грегоровіч  створила проект “DagaDana”, який починався як жіночий дует. Згодом до нього доєднується контрабасист Міколай Поспєшальській. Це польсько-українське тріо переплітає в своїй музиці джаз, фольк та електронику. В своєму творчому доробку група має створену музику до фільму “Ґодзіла” 1954 року. “ДаґаДана” бере активну участь у різних фестивалях та мистецьких акціях Європи.
Дана Винницька автор музики до анімації відомого українського мультиплікатора Анатолія Лавренішина , створений перший спільний мультиплікаційний кліп на композицію “Танґо”. З польської сторони співпрацює з художницею перформансисткою Мартою Філіпяк, у фільмі якої випробувала себе як актор.
Дискографія гурту “Shockolad”:
2008 – “Намбер ван” (МА  “Наш формат”)
2009 – “Pokosy” (МА “Наш формат”)
Спілкувався ст. пл. Тарас Зень
  1. partuzanu коментує:

    ну да …

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!