Екстремальна подорож у Надслучанську Швейцарію

Уже в шосте на території  рівненського Полісся Всеукраїнська громадська організація «Національний Альняс» 27-28 лютого 2010 буде проводити  екстремальний  змаг «Стежками Героїв «Доброволець-2010» імені Клима Савура. Напередодні цього нелегкого змагання нам вдалося поспілкуватися з безпосереднім організатором заходу та незмінним комендантом Добровольця – Павлом Данильчуком (друг Вій).

Серед усіх таборів та вишколів Національного Альянсу Доброволець вважається найскладнішим. Чи кожному до снаги пройти такі випробовування?

Доброволець запроваджувався, як захід найвищого рівня складності і до участі в ньому запрошувалися люди, які мали серйозний туристичний досвід і хороший фізичний стан здоров’я. Протягом шести років табір був мандрівним, у ньому брали участь найкращі члени не лише нашої, але й інших громадських організацій. На сьогоднішній день ми його дещо переформатували, тепер він носить формат ЗМАГАННЯ. Звичайно, Доброволець відбувається за дуже складних погодніх та географі4них умов: це є Рівненське Полісся, важкий рельєф, велечезний кілометраж (близько 50-ти км треба пройти за півтора дні), до того ж зараз якраз кінець зими, ще й крига почала скресати. Це дуже важко і не коному до снаги. Тому, людина проста, яка б хотіла взяти в ньому участь, не зможе пройти випробовування до кінця.

Ходили чутки, що до участі в змаганні заявку мала подати команда, членами якої були лише дівчата. Прокоментуй, будь ласка, таку інформацію.

Що за провокація? (сміється!) Коли формат Добровольця був суто мандрівним, то організатори відбирали міцних хлопців, складали важкий маршрут і долали його за 2-3 дні, отримавши високу дозу адреналіну. На сьогоднішній день ситуація дещо змінилась. Команди, що складаються з 3-х -5-ти людей мають карту (де позначені контрольні пункти), повинні  подолати певний кілометраж за 30 годин. Почувши, що хочуть їхати дівчата, я поставився до цього із посмішкою. Якби у4асниці були кандидатами в майстри спорту, чи хоча б мали  туристичний досвід, то у мене не виникло ніяких вагань. А натомість планували їхати люди, котрі стикаються вперше із подібним заходом. Мені вдалося переконати дівчат, аби вони їхали разом із командою хлопців. Бо усяке може бути: команда загубилась, не дійшла, а до найближчого населеного пункту 30 кілометрів. Невідомо як ночувати, як виживати, тим більше, у них не має навиків виживання на природі…Зима…Рівненське Полісся… Це не те, що тут: невеличкий лісок, за 3 кілометри можна вийти з лісу. Ти йдеш і йдеш, сотні непрохідних лісів. Тому дівчата поставились із розумінням і вирішили не формувати свою окрему команду.

Тобто головну роль відіграє не стать людини, а її туристичний досвід. Так?

Звичайно! Цього року у змаганні ми дозволяємо брати учась як і хлопцям, так і дівчатам. Взагалі, заявилося близько чотирьох  команд, де є представниці красивішої статті.

Ти про красивих хлопців ))))?

Кому як… кому як. (сміється!) Тобто є різні  дівчата у командах. Одні професійно займаються туризмом, до них нема жодних зауважень. Правда, є команди-дилетанти, де учасниці не мають туристичного досвіду. Тому судівська колегія ще розгляне їхні заявки.

Скільки команд уже зареєструвалось? Чи є серед них не члени Національного Альянсу?

Зареєструвалось близько 15 команд. Із них 80 відсотків не є членами нашої організації. Тобто тільки чотири команди Національного Альянсу беруть у4асть у змазі.

У кожній відповідь ти наголошуєш на неймовірну складність цього випробовування. Що робитимуть організатори в разі виникнення екстреної ситуації?

По-перше, місцевість – різноманітна. Починається змаг із низовини Полісся, але, загалом, будуть і болота, і непрохідні ліси, і відкрита місцевість, і долання притоки річки Случ. Ця місцина носить назву Надслучанська Швейцарія.

А щодо екстреної ситуації: ми о4ікуємо, що не всі команди дійдуть до кінця або 4ерез фізи4ну неспроможність, або заблукають, або потраплять в болото і т.п. Можуть трапитися інші ситуації, наприклад, якщо комусь стане погано. На ці випадки ми зголосили рятувальну службу Управління надзвичайних ситуацій у м. Рівному, також у розпорядженні оргкомітету буде автомобіль, який зможе потрапити у будь-яку 4астину проведення змагу і команда людей, які зможуть знайти тих 4и інших у4асників, які потрапили в біду.

Чи є у тебе якісь  прогнози щодо переможця?

Нема. Тому що є люди, котрих я зовсім не знаю, у кожного свій рівень. Хіба що, переглянувши  заявку, можна щось прикинути. Наприклад, якщо порівняти заявку від членів Альянсу, де жоден із учасників не має  туристичного досвіду і львівську команду, чотири представники якої є кандидатами в майстри спорту, мають стаж проходження екстремальних перегонів різного формату, які мають стаж підйому в Карпатах, Альпах та Кавказьких горах… Відчуваєте різницю?….. Хто переможе серед них?

Але у перегонах буде відігравати роль і фізи4на витривалість, і вміння орієнтуватися в дикому Поліссі, тому що на рівнині набагато важче орієнтуватися, ніж у тих самих горах. Також важливу роль буде відігравати відлигу, яку ми застанемо на змаганні, що спричинила підняття рівня води, танення багатьох боліт. Головними труднощами для у4асників стане подолання затоплених територій, які будуть траплятися на їхньому маршруті.

Що б ти хотів побажати командам-учасникам перед Добровольцем?

Ні пуху, ні пера!! А, взагалі, щоб дійшли до кінця, отримали максимум задоволення від змагань, залишилися живими-здоровими.

Зю Побережнюк

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!