“Панімабельна” музика

28 лютого 2010 року Центр модерної української культури “Форпост” відсвяткував свій третій День народження. Дарувати свою музику глядачам приїхали гурти з таких міст як Рівне, Львів, Луцьк та Київ. Зі столиці завітав до нас молодий гурт «Understandable» з якими нам вдалось побалакати. На наші запитання відповідали ударник Михайло та бас- гітарист Костя:)

Розкажіть про те, як створювався ваш гурт ?

Артур (котрий вокаліст) був колись барабанщиком. Потім вирішив поспівати, йому з дитинства це подобалось. Богдана (гітариста) ми теж давно всі знаємо. Досить часто відбувається така штука, коли студенти збираються разом тра-та-та…А потім почали грати. Стандартна ситуація перетрубації колективу, коли одні, другі, треті, і так далі приходять. Сталось так, що грав у колективі Костя, який потім пішов, і якраз в той час з’явився Костя, і тоді вийшло, що він останній член банди.

Як довго існує гурт «Understandable»?

Ми вчора намагались згадати. В такому складі існуємо близько пів року, можливо, навіть і менше. Перші репетиції були доволі рідкісними і неточними. Тому точну дату сказати не можемо.

Кожен новоспечений гурт якось хоче себе назвати. Ваша назва – неординарна , хто її вигадав?

З назвою гурту були проблеми завжди. Наш Артур є генератором ідей, це він придумав «Understandable». Були ще інші варіанти. Російською мовою він це перекладає як «панімабєльний», хоча в принципі це не дослівний переклад. Ця назва з’явилась на «абум» і вона не несе ніякого навантаження.

У вас доволі цікава музика. Скажіть чому саме такий стиль і чи він вже сформований?

Ми сподіваємось, що стиль музики ще несформований, але щось вже починається в цьому плані. Хотілось, як всі щось придумати нове, не схоже на інших. В нас, до речі, були дуже великі проблеми з приводу того як визначити наш стиль, як його назвати. Варіантів було багато. Такий парадокс: скільки би разів ми не виступали, все одно кожного разу стиль визначають по іншому.

Чи є, на вашу думку, такі гурти, які були б подібні до вашого?

Я не думаю, що є глобально побідні. В будь-якому випадку ми звідкись щось черпаємо. Так що…та… немає :) Ми дуже на це сподіваємось. Це он питання до гітарних інструментів, вони творять музику, а я – підтанцьовка .

Хто пише тексти до ваших пісень та чому, здебільшого, вони на англійській мові?

Артур – наш вокаліст, пише слова. Пише українською та англійською, бо російської він не любить. Розмовляє на цій мові, але не любить. Так історично склалось, що він говорить російською.. Артур в  англійській мові  «панімабєльний», тому все так.

Що хочете донести до людей своєю музикою та текстами?

Складне запитання. От, якщо поперекладати, наприклад, ті ж самі англомовні тексти, то це – якісь важливі соціальні та особистісні питання, конкретно якоїсь людини з частинкою такого собі сарказму.

Які творчі здобутки ви маєте на даний момент?

Якщо чесно, то можна довго перераховувати здобутки кожного окремо, тому що всі ми до  «Understandable» займались якоюсь творчістю. В такому складі в нас дуже короткий термін існування як для гурту. Взагалі, це в нас третій виступ. Два в Києві, а третій – в Луцьку.

Чи змогли би Ви виступати в підтримку якоїсь політичної сили?

Чи ми виступали б? Я думаю, що… за комунізм. Особисто я за комунізм тільки в його найкращих починаннях. За теоретичний комунізм. :) Насправді, над цим питанням треба думати. Якщо є якість пропозиції – ми будемо задумуватись. Конкретно – немає. Ми маємо почуття гідності і за всіх не виступали б.

У вас сьогодні був час оглянути наше місто. Як вам Луцьк?

Насправді, в нас не було так багато часу, щоб все побачити. Ми відвідали Луцький замок. Наші місцеві провідники показали нам будинок якогось дивного архітектора. Луцьк – старовинне місто. Архітектура такого формату мені подобається. Мені чимось центр міста схожий на Львів та Івано-Франківськ , це все що я міг бачити.

Чим ви займаєтесь поза музичною діяльністю?

Зараз в нас не та ситуація, щоб виключно займатись лише музикою. Кожен має певну освіту і за нею працює. В нас є лікар ( майбутній лікар, але він вже працює та рятує життя людей (фельдшер), ветеринар, інженер екологічної служби, лісник (слідкує за екологічною ситуацією) та інженер-електрик ( роздає електродрам) :)))))))).

Ви, як молода група, хотіли б мати продюсера?

Формально хотіли б. Але це дуже «щєпєтільне» питання. Це надзвичайно складно реалізовується в життя. У кожного продюсера – свої вимоги, і ми не хочемо бути просто «мальчіками на падтанцовке»…  Хоча над цим можна задуматись, якщо робити те, що робимо і окремо музикою заробляти ще на життя. То чому б і ні?

Щоб ви побажали своїм слухачам?

Ми дуже хотіли б, аби слухачі були «панімабельні» до нашої музики. Я думаю, що ми знайдемо якесь коло тих, кому це буде подобатись. Переконаний, що воно буде стопудово!!! А їм хочемо побажати терпіння, бо скоро ми зробимо щось грандіозне.

Розмовляла Оксана ЦИМБАЛЮК

  1. Mixa коментує:

    Чудово! Тіки непонятно хто де шо каже… :)

  2. Цимбалючік коментує:

    на всі запитання вони разом відповідали …тому було важко ділити фрази, тоді втрачається смисл..і думка…)

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!