Тайм з Віталієм Кварцяним

У четвер на телеканалі “Нова Волинь” відбувся прямий ефір з головним тренером “Волині” Віталієм Володимирвчем Кварцяним. Пропонуємо до уваги уболівальників текстову версію передачі (з певними скроченнями).

Віталію Володимировичу, напевно, ця ніч була не легкою для Вас. Як Ви пережили її? Вам не снився футбол, цей півфінал?

Мені півфінал снився після перемоги над запорізьким «Металургом». Уявіть, скільки часу кожного дня приходила думка як воно буде і навіть не уявлялося, що ми не зможемо виграти цей матч. Але час забирає дуже багато нюансів, які приводять до того, що команда була готова на «відмінно», потім на «добре» і, врешті-решт, «непогано». Потрібно віддати належне хлопцям, що вони дуже добре зіграли цей матч і хто б що не казав – я спокійний за ситуацію. Люди не могли переживати усі дев’яносто п’ять хвилин, відчуваючи якусь фальш. Всі віддалися повністю, навіть дехто змучився, але неможливо було зробити більше замін, бо за регламентом Кубку їх лише три. Вчора була дуже важка ніч, я дивився репортаж по Волинському телебаченню про нашу зустріч і ще знаходив матеріал, який під час матчу не зумів охопити, бо все швидко проходило. Так що було не до сну…

Які висновки Ви зробили за цю ніч? Що потрібно було зробити, щоб обіграти «Таврію»?

Так, заднім числом воно якось видніше. Я бачив помилки які можна було підправити, але після гри їх вже не поправиш. Я б не поставив на матч, наприклад, Кінаша. Я вірив в його можливості, але він так і не відновився після травми на належний рівень. Я сподівався, що він заграє за рахунок техніки. Не віднайшов свою гру Бамба. Непоганий футболіст, але тільки вилікується – і знову травма. А немає кваліфікованого опорного півзахисника. Зламався Карковський. Ми ж не спеціально ті травми придумали. Зараз Богдану будуть робити операцію. Так сталося, що середня лінія у нас не була така ефективна на яку розраховують усі тренери і, напевно, футболісти. І як завжди кажуть: «Покажіть нам середню лінію і ми скажемо яка у Вас команда». У нас ті гравці, які визначали стержень гри – вони випали і не зіграли кваліфіковано, тому від цього «Волинь» не так конструктивно діяла на початку гри. Ця міць, яка будується в середині, вона була зруйнована і тому нам забили перших два м’ячі. Але в перерві нам вдалося трохи поправити ситуацію, зробили деякі заміни, хлопці зрозуміли і зіграли досить добре.

Чи не зламалися хлопці морально після цього матчу? Чи готові вони боротися далі ще на вищому рівні?

Вчора як ніколи я побачив на очах футболістів таку образу, спортивну невдачу, яка досить вагома для них. Я завжди емоційно відношусь до негативного результату, але вчора старався всіх заспокоїти. Хлопці молодці. Будемо робити все, щоб зіграти якнайкраще. Вчора нам не вдалося зробити те, що ми хотіли.

Чи не маєте претензій до себе у тому, що не підготували команду. Не суто психологічно, а за складом. Епідемія травм не береться до уваги. З Іссою, як вважаєте, не прогадали? Він помилився з «Олександрією», з «Дністром» у виховних цілях стояв Неділько. А тут знову відповідальний матч…

Я вже казав відносно складу. Якби кожен тренер вгадував склад, то вигравав би і не було б причин, нюансів. Не знімали б тренерів з роботи. Я побачив, що в мене не було кращих. А відносно Ісси, це не було питання. Не тільки я сам приймаю рішення. Я збираю тренерів і ми радимось. Цього разу ми зібрались після остатнього тренування. Кожен висловив свою пропозицію, але все рівно довелося вирішувати мені. А взагалі було завдання грати добре на виходах, тому, що там Ідахор грає, і Ковпак грає, який сам невеликий, але дуже стрибучий. Раніше акробатом був, самі бачили, як вчора сальто крутив. Фещук дуже сильно грає головою. На тренуваннях Ісса забирав всі м’ячі в районі шістнадцяти метрів. Але він зазівався так, як і всі на початку матчу, коли викинули аут. Корнєв дав передачу вперед, Ковпак вистрибнув і зробив різкий удар. Якби Ісса вибив одною рукою, а не двома, у зв’язку з чим запізнився ще й на долю секунди, то, думаю, парирував би цей м’яч. Ви знаєте, Віталій Неділько у нас уже сьомий рік, і пропускав досить багато різних м’ячів, хоча він зараз непогано виглядає. Але ж і Ісса – був володарем Кубка Ірану, був Чемпіоном Ірану, його запрошували взяти громадянство і грати за збірну Ірану. Але він погодився грати тут. Можливо, це не максимальний рівень для нього. Він має грати в Лізі Чемпіонів, а опинився у Луцьку, в першій лізі. Тут завжди є проблеми. Між механізмами, якась прогалина. Він не завжди рівно грає. Але на зборах в Туреччині ми зіграли п’ять ігор з командами елітних дивізіонів Хорватії, Румунії, Росії, Польщі.. І у всіх вигравали. Він жодного м’яча не пропустив. Я думаю, що я не прогадав. Можливо б Віталій на нуль зіграв, важко казати. Але є мої помилки. Я це визнав. Те, що команда виконала завдання, більш ніж на 70% – теж показник. У нас не було вчора удачі, що в спорті має велике значення. Без неї не буде максимального результату. Буває ж, що і за півтора момента забивають більше голів, ніж ти.

Чи не планує «Волинь» заявити другу команду у першість другої ліги?

Ми хотіли завжди в області мати не тільки команду майстрів, але й дубль. Не думаю, що районі центри, як Ковель чи Нововолинськ не хотіли б, мати команду другої ліги. Вони б хотіли. Ковель – футбольне місто. Нововолинськ було дуже футбольне місто. Зараз воно непогане футбольне місто. Володимир-Волинський завжди був футбольним містом… Люди не завжди розуміли, що таке професійний клуб. Якби вони з цим питанням зіштовхнулись, то ті, що хочуть його зробити, вони б зрозуміли. Це дуже складне питання. Його можна зробити як-небудь. Та вимоги, які існують у футболі, щоб грати в другій лізі – треба мати мінімум два мільйона гривень тільки для того, щоб існувати. Треба зробити нормальні умови для футболістів, щоб могли помитись, грати на хороших полях, а не на городах. Мати тренерів, молодь, яка буде підростати. Все це вони повинні мати. Регламент потребує цього всього. Матеріально-технічна база повинна бути. Ми хочемо цього. Будемо живі, здорові – зробимо.

Вчора президент ПФЛ Мілетій Бальчос зустрічався з представниками районних і міських федерацій футболу. І на день раніше був у Нововолинську, де міський голова говорив про те, що він хоче мати команду другої ліги. Якщо це реально, то ФК«Волинь» готова допомогти Нововолинську, щоб підняти це діло, і щоб там була команда. Віддавати своїх молодих хлопців туди, щоб вони проходили підготовку до Прем’єр ліги?

Ми зараз тільки ставимо задачу про Прем’єр лігу. Коли ми туди входили минулого разу, то нам тоді вдалось зробити хорошу команду, яка не травмувалася, і вдалося вирішити всі питання. Я в курсі про зустріч Бальчоса. Мер Нововлинська – людина серйозна, він зацікавлений і хотів би дати людям більше видовищ. Ми, чим могли б, допомогли. Що від нас залежить, ми могли б давати. Але треба вивчити питання. Я давно не був в Нововолинську. Для початку можливо було б зробити якісь пільги, щоб там стало можливим існування професійної команди. Хто до нас звертається, ми всім стараємося допомагати.

Чи говорили Вам гравці після матчу про свої емоції, пов’язані з переповненими трибунами? Все таки, не всі грали в такій ситуації, коли переповнений стадіон реве, хоче допомогти команді…

Вони самі на собі це відчули і побачили. Але коли футболіст виходить на поле, він все забуває. Так, багато є молодих хлопців, які не грали в такій обстановці. Сімінін, Гошкодеря… Я їх попереджав, будемо грати в півфіналі – прийде повний стадіон. Я знаю волинського уболівальника. У них враження від матчу залишилось позитивне і надовго. Будуть старатися грати сильніше.

Яким вважаєте зараз рівень суддівства? Що скажете на рахунок футбольних полів? Не хотіли б звернутись до депутатів обласної ради виділили кошти на поля? В Нововолинську, Володимир-Волинському, Ковелі. Бо не буде полів, не буде футболу.

В багатьох матчах ми часто почали зустрічати ситуації коли футболісти хочуть грати, а судді не дають. Вибігає швидка допомога, роблять три заміни, потім відміняють їх. На заміну у вчорашній грі затрачалося по 2 хвилини. Суддя ж додав всього п’ять хвилин. А забрали хвилин 15-20. Завтра я буду знати точно скільки часу пішло на це. Якби арбітр судив так в Англії, він би більше ніколи не судив. А я потиснув всім руку і пішов. Не хотів тратити ні часу, ні здоров’я. Якщо б ми грали всю гру, на таких швидкостях як в другому таймі – ми б точно грали б у фіналі. Інколи просто не хочеться займатись тренерською роботою після такого суддівства. Всі хочуть, щоб їм допомагали, бо всі матчі не виграєш. Але таке, як вчора було у півфіналі… Таке свято волинянам зіпсувати.

Що стосується полів, це дуже цікава пропозиція. Але я не політик і не був ніколи депутатом. Але я знаю, що коли приймається бюджет області чи міста, то питання спорту чи фізкультури стоїть на самому низу. Його навіть стараються не підіймати. Наш президент Василь Андрійович Столяр там дуже багато робить, але на нього не звертають уваги по питанням спорту. Всіх цікавлять інші питання. Василь Андрійович зараз голова Федерації футболу області і серйозно планує перспективи розвитку волинського спорту. В плані побудувати багато футбольних полів. Якщо депутати розумні і хочуть дати дітям поля щоб вони грали, то це можна зробити за 5 хвилин.

Як Ви вважаєте, чи «Волинь» у сьогоднішньому складі, могла б достойно грати у Прем’єр лізі? Кого з діючих футболістів, що грали у «Волині» ви вважаєте найкращим, і про втрату кого з них найбільше жалкуєте?

Всі, що є в заявці, якщо б були здорові і функціонально готові, мали збалансований стан, то спокійно могли б грати у Прем’єр-лізі. У матчах з нами у першій лізі у всіх великі амбіції, настрої. На виїзді нам важко грати. Дома – ще важче. Грають відповідально, щоб не пропустити. Зараз багато тактики використовують, щоб не дати футболістам грати. Вони падають, збивають темп. Низька кваліфікація суддів. З них ніхто футбол не грав і вони відразу свистять. Неможливо грати швидко всю гру.

Щодо футболістів, то з Пищуром так вийшло, що ми його продали. З ним ми точно були б зараз на першому місці. Про це я жалкую. Про гравців, які колись грали, то їх дуже багато. Можна жалкувати за кожним. Багато грають у Прем’єр лізі і продовжують грати на високому рівні навіть у збірних.

Яким ви бачите нашу «Волинь» через півроку? Яку лінію вважаєте найбільш вразливою, і що там треба зробити, щоб, вийшовши у Прем’єр лігу, команда грала серйозно?

У Прем’єр-лізі грати легше. Там більше думок, логіки. Можна реалізувати тактичні задуми. У першій лізі багато цих факторів руйнується, за рахунок того що багато боротьби, некваліфікованого суддівства. У першій лізі мало кваліфікованого футболу. Одні стоять – відбиваються, грають на контратаках. Але виграє той, що 90 хвилин обороняється, а та команда, що хотіла виграти – програє. Тому я вибираю високих футболістів, щоб руйнувати цю насичену оборону. Але деякі гравці не виконують якісно відповідну роботу, на завершальному етапі атаки. Треба підсилитись швидкісним нападником, диспетчером чи плеймейкером, ну і потрібно декілька хороших захисників. Вчора вони досить непогано зіграли, але два центральних захисника потрібно. Щодо воротарів, одного ми ще знайдемо і буде нормально. Позиції 3-4 потрібно.

Сайт вболівальників ФК “Волинь”

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!