Луцьк: побачення призначає…Книга!

У четвер, 13 травня, в приміщенні драмтеатру ім.Т.Шевченка відкриється книжкова виставка-продаж «Книги великої Волині». Традиційний уже форум скликає і письменників, і симпатиків української книги, котрі мешкають на Волині. Очікується приїзд майстрів художнього слова з різних регіонів України. Напередодні виставки – кілька запитань директорові луцького видавництва «Терен», письменникові Андрієві Криштальському.

Цьогорічна виставка відкривається в атмосфері непростого політичного протистояння в Україні. Що Ви, Андрію, може сказати з цього приводу? Маю на увазі передовсім, наскільки цей фактор впливає на книговидавничу справу.

Це не просто протистояння. Це шалений, цинічний наступ на все українське, зокрема, на українську книгу. Тому вважаю, що видавці, зокрема ті, хто ще пам’ятає, якого він роду, повинні стати на захист одвічних українських цінностей. На захист історичної правди.

Будь ласка, конкретизуйте.

Наприклад, наше видавництво «Терен» готує до друку серію нових видань про ОУН і УПА. Ми плануємо протиставити кампанії табачників та їхніх російських кураторів, розгорнутій зараз у пресі, правдиве слово про наших патріотів і нашу історію.

Цю історію устами депутата Держдуми Сергія Маркова, який називає Дмитра Табачника «честю і совістю української інтелігенції» Росія вимагає переписувати. Так що попереду – війна з друкованими виданнями, які не висуватимуться в русло затвердженої Кремлем нашої історії. А з якими книгами Ви йдете на цьогорічну виставку, що отримала статус міжнародної?

Наші цьогорічні новинки – книги Євгена Сверстюка «Не мир, а меч» та Роберта Конквеста «Великий терор». Остання, до речі, може сприйматися як відповідь українським запроданцям, котрі намагаються реабілітувати кривавого Сталіна. Окрім того, ми запропонуємо читачам перевидану книгу того ж таки Конквеста «Жнива скорботи» про Голодомор 1932-1933 років. Її варто прочитати тим, хто зараз на догоду Москві підспівує Януковичу про те, що геноциду нібито не було.

А чи знайдуться на вашому стенді книги для тих, хто не цікавиться ані політикою, ані питаннями історії?

Звичайно ж. Ми, наприклад, маємо цікаві прозові та поетичні книги, кілька новинок для тих, хто цікавиться рецептами народної медицини, питаннями цілительства та знахарства. Ось кілька днів тому у нас вийшла друком книга Лідії Рабан «Рецепти народної медицини з Волині». Непогано розкуповується книга Юрка Вовка «Волинські цілителі».

Але, друже Андрію, з попереднього досвіду ми знаємо, що волинського читача на цю виставку ще треба кликати…

На жаль… Порівнюючи подібні заходи в інших регіонах із волинськими, я помітив, що у нас не сформована культура зацікавлення книгою, її придбання на презентаціях та виставках. Врешті, не відчувається масової потреби читання – і це печально. Таке ставлення до інтелектуальної поживи, якою є книга, відкидає наше суспільство на задвірки, котрі межують із деградацією. Не хочеться перебільшувати, але мені здається, що без книги ми можемо отупіти. Тому я закликаю усіх читачів «Волинської правди» неодмінно прийти на виставку і щось придбати – якщо не на стенді видавництва «Терен», то у наших колег. Повірте, сьогодні волинські видавці пропонують таку палітру видань, яка задовольнить будь-які смаки та потреби книголюбів.

Ексклюзивне інтерв’ю записав Віктор ВЕРБИЧ,

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!