Юрко Кеда: “Велотріал – спорт для справжніх екстремалів”

Аби написати це інтерв’ю мені довелося довго бігти за моїм респондентом… Звичайно! Адже наздогнати велосипед середньостатистичній лучанці, НЕмайстру спорту з бігу… трохи важко. Але таки вдалося! Отож, до Вашої уваги  молодий та креативний волинський велотріаліст – Юрко Кеда. І виба4те за “задишку”, їздить він справді швидко :)!

Безліч відвідувачів нашого сайту злякаються, почувши страшне чужоземне слово «велотріал».)))) Розтлумач його, будь ласка, на хлопський розум.

Велотріал – це один із екстремальних видів спорту, суть якого полягає у проходженні траси з перешкодами. Можна виділити два види велотріалу: міський і природній.

Як ставляться твої близькі, зокрема, батьки, до цього захоплення?

Спочатку ставлення було дещо негативним, тому що витрачалося багато коштів на велосипед, мав багато травм: розбивав руки, ноги, коліна, отримував струси мозку і все таке. Але потім вони все-таки змирилися.

У них просто немає іншого виходу.))))

Куди ж вони дінуться?

Як ти вже сказав, цей вид спорту, мабуть, як і будь-який інший, надзвичайно небезпечний. Які були найсерйозніші травми?

Напевно, це був струс мозку, який я отримав, перестрибуючи через лавку, я впав, велосипед впав мені на спину і колесом вдарив по голові. До того ж було купа синців, роздерті лікті.

З якого віку ти займаєшся цим видом спорту?

Займаюсь цим уже 6 років. Дізнався про цей вид спорту від друзів, побачив, як вони катаються і мені теж захотілося спробувати.

Маючи такий солідний досвід, ти, мабуть, приймав участь у змаганнях з тріалу. Які займав місця?

Відвідав кілька змагань у Львові та Рівному, у трійку переможців потрапити не вдалося, проте був близько біля перемоги. Але наші волинські спортсмени займали призові місця.

Поділись своїм баченням розвитку велотріалу на Волині.

Загалом, зараз на Україні саме по цьому виду спорту відбувся величезний підйом. Порівнюючи ситуацію минулих років і теперішній стан – виріс як і рівень, так і якість катання та кількість спортсменів. Але перспективи розвитку тріалу, гадаю, ще дуже далекі.

Яка орієнтовна кількість людей у нашому місті готові присвятити себе цьому екстремальному заняттю?

Близько десяти людей, але є ще один осередок велотріалу в м. Ківерці, там – приблизно 5-ро велотріалістів. Також є кілька хлопці, які намагаються щось робити, далі – ідуть з катання, потім знову повертаються. На жаль, на Волині ще немає мегавідомих майстрів, а от Рівне як раз-таки зібрало справжніх професіоналів, одних із кращих велотріалістів в Україні, навіть, можливо, у цілій східній Європі.

Чи є якась суттєва відмінність між звичайним та велотріалістським велосипедами?

Відмінності – дуже великі, по-перше, це зменшена вага, конструкція рами є набагато міцнішою і жорсткішою, а також гальма значно силиньші, ніж у звичайному велику. І, звичайно, ціна!)))))

Чи існують на Україні якісь офіційні спортивні клуби, які би представляли велотріал?

У Києві є кілька клубів, але в нас, на жаль, поки що нічого подібного немає. В інших містах цей вид спорту підтримується державою, на це даються кошти, для молодих людей відкривають спеціально обладнані закриті майданчики.

Коли ти зробив свій перший трюк на велосипеді?

Ну, напевно, через кілька тижнів після того, як я почав кататися.

І отримав струс мозку?)))))Продовжи, будь ласка, фразу: «Велотріал – спорт для…»

…для справжніх екстремалів. До речі, вік тут не відіграє ніякого значення. Є різні велотріалісти, одні займаються цим з 10-12 років, інші ж починають у 30.

Для тебе, як велотріаліста, мабуть, найнагальнішим і найболючішим питанням є спеціально обладнані майдан4ики для катання… Правильно?

Звичайно, треба мати майданчик, де можна було б офіційно кататися, звідки б ніхто не виганяв, бажано було б аби він був закритий, щоб ніхто нічого не крав і не заважав займатися улюбленою справою. У Луцьку є військова частина, біля залізничного вокзалу, на мою думку, це найвдаліше місце для створення майданчика подібного типу.

Чи є серед волинських велотріалістів дівчата?

Ні, немає, але, здається, велотріалістки є у Вінниці та Києві. Я не бачу ніяких статевих розподілень, хоча в жіночому виконанні це виглядає набагато естетичніше.

Де наші тріалісти тусують?

Вони катаються в центрі, біля готелю «Лучеськ», біля ПУМа.

Яка твоя мрія, як велотріаліста, можливо, вчверити якийсь супер крутий трюк. І, взагалі, які у цьому виді спорту існують трюки?

Трюків, як таких – немає. Все робиться за олімпійським принципом: ВИЩЕ!!!ШВИДШЕ!!!КРАЩЕ!!! Постійно потрібно розвивати свою майстерність. Мрія… (задумано посміхається) навчитися кльово кататися!

І, насамкінець, що би ти міг побажати велотріалістам-початківцям!

Нехай більше спілкуються з тими людьми, які вже давно цим займаються і перебирають їхній досвід. Тому що можна піти в неправильному напрямку, а потім що-небудь змінити буде дуже важко.

Зю Побережнюк
  1. смішна коментує:

    а чого Кеда?)

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!