Валерій Пельц: «Молодіжні організації Волині знаходиться в комі.»

Остання неділя червня в Україні ознаменована святом молоді. В цей день традиційно відбувається безліч молодіжних акцій, активізовуються молодіжні організації для того, щоб якнайкраще виглядати в день свого свята. На передодні цього свята ми вестимемо розмову з лідером Волинської обласної організації “Народно-демократична ліга молоді”  Валерієм Пельцом.

Валерію, що для Вас означає свято молоді?

Для мене особисто, це одне з найбільших свят у році. Вже стало доброю традицією відзначати це свято активно, в ході різних молодіжних заходів.

Як давно Ви в молодіжному русі?

В молодіжних організаціях я вже 5 років, 4 з яких на керівній посаді.

Ваша організація постійно проводить різні цікаві заходи, чим цьогоріч плануєте зайняти молодь в її день?

Цього року ми не змінюємо традиційних заходів. 26 – 27 червня в центральному парку будемо проводити молодіжний фестиваль «Студентська республіка». В рамках якого відбудеться безліч змагань та конкурсів, а саме: брейн-ринг, квест, інтелектуально-психологічна гра «Мафія», дебати, конкурс краси, концерт місцевих гуртів. Одним словом програма цікава і змістовна.

Ці заходи проводить НДЛМ, а що ще можна буде побачити в Луцьку на День молоді?

На жаль, наш фестиваль буде чи не єдиним заходом, що відбуватиметься в День молоді. Така складна ситуація, яка є зараз в молодіжному русі області приносить свої плоди. Молодіжкам стає нецікаво щось робити…

Чим, на Вашу думку, зумовлена така проблема з молодіжними організаціями?

Як на мене, то це не проблема, а закономірність. Старі молодіжні організації зникли разом зі своїми лідерами, які були для них візитними картками, а новостворені ще не мають досвіду роботи, особливо, коли немає фінансування з боку держави чи інших донорів. І це проблема не лише Волині, це проблема всієї України. Гіперактивність молоді, яку надихнула «помаранчева революція» пройшла, не залишивши за собою нічого окрім апатії та байдужості молоді до процесів, які відбуваються в країні. Якщо охарактеризувати стан, в якому перебуває зараз молодіжний рух з медичної точки зору, то це стан «коми».

За рахунок чого Ваша організація активно працює?

Організація – одна з найстаріших МГО в області, тут збереглись старі традиційні проекти, з’явились нові, ще більш популярні. Завдяки цьому в організацію приходять нові люди . Вже давно до організації долучились керівники студентських рад провідних вузів міста. Я думаю, що два фактории: проекти і люди стали основою, на якій тримається ця молода команда.

Чи співпрацюєте Ви з владою?

Є постійна співпраця з управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації та Луцькою міською радою.

Що плануєте робити в майбутньому?

Плани на майбутнє – це невдячна справа, але вони є і мусять бути. Найближчий план -провести «Студреспубліку», а вже у вересні порадуємо лучан новим сезоном Ліги КВН «Волинь», плануємо черговий кубок Луцька з Брейн-рингу.

У вашої організації цьогоріч ювілей, коли і де будуть святкування, і чи будуть взагалі?

20 жовтня НДЛМ виповниться 10 років, святкувати цю дату будемо обов’язково. Місце точно сказати не можу, але точно, що це буде концертна програма за участі наших друзів, колег та партнерів.

 

Розмовляла Олена Гнасюк

 

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!