Прем’єри нашого драмтеатру

Нинішнього року обласний академічний муздрамтеатр імені Т. Г. Шевченка, завершивши сезон, на гастролі не їздив. Працівники цехів, художній, акторський склад та інші фахівці театру одночасно пішли у відпустку. Кожен провів її як зміг. Нині вже всі приступили до роботи, зайняті підготовкою до відкриття нового сезону.
Наш кореспондент зустрілася з художнім керівником – директором театру, заслуженим діячем мистецтв України Богданом Березою (на фото) і попросила його розповісти про те, чим живе нині театр, чим порадує своїх шанувальників у новому сезоні

-Богдане Степановичу, мені сказали, що всі вже на роботі після відпустки. Чим же зайняті нині актори?
- Ідуть заплановані репетиції. Наш театр, його режисер, заслужений діяч мистецтв Петро Ластівка «замахнулися» на «Гамлета» Вільяма Шекспіра. Може хтось подивується, чого це, мовляв, узялися за таку складну річ, до «Гамлета» ще треба дорости. Але, на мій погляд, нашим митцям варто вчитися на світовій класиці, це ж висока драматургія, яка вимагатиме від кожного, задіяного у виставі, повної творчої віддачі, пошуку нового, можливо, ще не сказаного зі сцени. Скажу відверто – я радий, що на волинській сцені буде нарешті «Гамлет» Вільяма Шекспіра.
- Якщо не секрет – кого призначили на роль Гамлета?
- Який там секрет, ролі уже розподілені, ідуть репетиції. Можливо, для вас, та й читачів газети, буде несподіванкою, що цю роль режисер-постановник Петро Ластівка віддав молодому актору, якого ми тільки-но взяли до акторського складу після закінчення за нашою рекомендацією Волинського училища культури і мистецтв імені І. Стравінського – Дмитра Реп’юка.
- Справді несподіванка – тільки-но взяли в театр і одразу головна та й така роль! Не ризикуєте?
- Думаю, що ні. Дмитро хлопець не випадковий у нашому театрі. Звичайно, йому ще працювати і працювати, щоб виправдати довір’я і режисера, і всього колективу. Та ми в нього віримо. Цього року він, та ще один молодий випускник акторського курсу, який, як я вже говорив відкрито, в училищі за нашою рекомендацією, В’ячеслав Погудін поповнили наш акторський склад.
- Поповнення – це, зрозуміло, добре. Та от як у ваших нових акторів із житлом, вони мають у Луцьку помешкання?
- Ось над цим керівництво театру, я особисто, «сушимо» голови. Нам украй необхідні артисти, а їм – житло. Скажу відверто – поки що це питання не вирішено.
- А що ще у планах театру, окрім «Гамлета»?
- Наступного року, як відомо, минає сто років з часу написання геніальною Лесею Українкою, нашою видатною землячкою, не менш геніальної її драми-феєрії «Лісова пісня». Гріх би було нам не поставити цей спектакль. Днями приїжджає із Запоріжжя режисер Віталій Денисенко. Він давно висловлював бажання попрацювати в нашому театрі. Коли його запросили на постановку «Лісової пісні», скажу відверто – це для нього було несподіванкою, але він погодився. З розподілом ролей ніхто на нього «тиснути» не буде. Право режисера після прочитання п’єси, знайомства з колективом самостійно призначати акторів на ту чи іншу роль.
- Принаймні про дві перші вистави театру вже знаємо. А що чекає глядачів, які вже встигли полюбити відкриту в театрі «малу сцену»?
- Окрім уже здійснених постановок, глядачів чекає вистава, де буде задіяно два актори. Володимир Богатирьов з Рівного буде ставити у нас для «малої сцени» спектакль за п’єсою Галини Міхейчевої «Гість».
- Коли плануєте відкриття нового сезону?
- Наприкінці вересня відкриваємо його виставою Вільяма Шекспіра «Гамлет».
- Можна зрозуміти, що гастролей театр не матиме?
- Ох, як кажуть, не сипте солі на рану. Нас на річних підсумкових нарадах культпрацівників критикують за те, що ми не їздимо з виставами до сільського глядача. А скажіть – як ми поїдемо, коли не те, що якусь копійку заробимо, а працювати доведеться собі у збиток? Ні керівництво районів, ні області, коштів на гастролі, я вже не кажу в державі, не виділяють. Я розумію, що з фінансами зараз туго. Хіба що з двома виставами у вересні поїдемо до Рівного, а вони до нас. Оце поки що і все. Як кажуть, ми б з дорогою душею поїхали до сільського глядача, але де взяти кошти?
- Маєте радіти тому, що в театрі розпочато ремонт, на це теж треба гроші.
- А ми й радіємо. Закулісну частину, думаю, доведемо до ладу. Нам поки що виділили 700 тисяч гривень. Звичайно, цих коштів на все не вистачить. Але, принаймні, те, що треба відремонтувати в першу чергу, сподіваюсь, будівельники зроблять своєчасно і по-належному. Ось така наша сьогоднішня робота. Як бачите, театр живе і працює. Чекатимемо, як і наші шанувальники, відкриття нового сезону, до якого старанно готуємося.

Анастасія Філатенко

“Волинь” – незалежна громадсько-політична газета

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!