Цілком анонімно: «Почала писати олівчиком за шкільною партою»

Одного ранку я блукала по коридорах улюбленого філфаку, надибала на цю дивовижну руду дівчинку, так ми ,мабуть , і познайомились, або пак вперше звиділись. Потім було багато віршів, привіт переданий їй від Іздрика, «Альтернативна весна», і перший в Луцьку літературний слем. Хто знає, про кого йдеться, розуміє,що це талановите дівча до холери скромне, тому вийшло дуже стисле інтерв’ю,і на жаль, без ім’я і прізвища.

- Шановний Анонім , хто Ви?

- Гм, ти впевнена шо хочеш взяти інтерв’ю саме у мене? Ну ,я розумію , але чи ти впевнена, що у мене?  але я шо, я можу виручити аби моє ім”я там не світилося, а було шось накшталт інтерв’ю середньостатистичної пересічної волинської графоманки.

- Чим займаєтесь?

- За відсутності улюбленого мужика з бородою і карими очима бавлюся новим фотіком, п’ю компот, мрію про заспиртовані вишні, розстаюся-розстаюся-розстаюся з людьми. І та, все ще хочу зими, навіть не тому що придбала омріяну кольорову в’язану кофтину з червоними помпончиками, а просто тому, що сама не знаю чому. А ще хочу спробувати клюкву, сфотографувати чорниці у ключиці Оксанки і посміхатися не лише про себе.

- Пересічна волинська графоманко, як ви стали пересічної волинською графоманкою?

- Почала писати олівчиком за шкільною партою в 3-му класі коли всі вирізали сніжинки на Новий рік. Віршики про сніговичка, ялинку і червоні шалики. Трапляється і досі такі пишу.Надихає безліч всіляких дрібничок, деталей, інтонацій, незначних подій, рухів, кадрів , але найчастіше натхнення привалює як тільки вухо торкається подушки. Взагалі не впевнена що люблю писати вірші, нехай пишуться самі ,аби не про кохання, самотність, каву і цигарки.

- Як ця молода графоманка ставиться до суч.укр.літ?

- Хорошої прози мені бракує, а поезія є, але треба хотіти її знайти.Чомусь хочеться говорити про луцьких сучасних письменників, а до них ставлюся прохолодно. За виключенням Слапчука, він направду геніальна людина.

-А які кінофільми, музику любить?

- Музику хорошу і якісну, незалежно від напрямку, люблю треш та етніку, ембієнт, індастріел, пост, рок-н-рол..Щодо фільмів в принципі той самий критерій, кіно має бути незалежним, не спрявованим на отримування бабла. Дуже люблю Лінча, Джармуша, Полянські, Бертолуччі, Пазоліні, Жене…

- Як їй перший літературний слем у Луцьку, тай взагалі , чому відмовилась від фіналу?

- Про слем взагалі окрема тєма, мене там ВЗАГАЛІ не мало бути. я прийшла прочитати три віршики в першому турі на той випадок якшо поетів прийде мало, шоб врятувати ситуацію, бо ж організатор – подруга. і крім тих трьох віршиків я більше ніц не брала) на другий тур я відмовлялася як могла але Павла не гребло і я шось на ходу згадувала, але звісно не найліпше. І тому шоб не псувати враження і не запинатися я відмовилась від змагань за табуретку у фіналі яка мені не потрібна.Я прийшла, почитала, послухала, мене похвалили, це приємно, навіщо далі?

- Дай декілька своїх віршів?

- Якісь мої вірші є на «Рожевому Слонику», вибери ,будь ласка, те, що сама вважаєш прийнятним і підходящим, бо я не знаю як вони сприймаються і що взагалі потрібно. Сорі за кончені відповіді я тільки но прокинулась. Гарного дня)

- Як ти ставишся до анонімів?

- Я їх ненавиджу.

***

Джек, побудуй нарешті будинок, Джек!

Грек, засунь свою руку в ріку, рак такий голодний, грек ну давай, нагодуй молюсків

і глибокі тягучі води ти ковтнеш їх, тобі гратиме Брайан Джонс ,а співатиме майстер Йода,

і велика ведмедиця прийде тебе навідати з роєм бджіл, люлькою і халвою, грек, ти сміливий і добрий, я знаю, я тричі вдарилась головою..

Капітошка, на біса тобі вовчик братик? а тобі балерина, олов”яний солдатик? Пацани, рванем на хвилясті Сейшели, там черепахи закопують яйця в піску

і щелепи акул — перламутро-рожеві..там дарують щодня по блискучому на нитці жуку…

у воді багато медуз і солі,у повітрі занадто базарів і пилу,в морі люди огидно голі, крокодили від того сиві, витікають червоними слізьми пташки чистять їм криві ікла ще маленькі, а вже всі у плісняві..

життя там суцільний флешбек

ми згниєм у казковому лісі в загострених гніздах

у гніздах,

що

побудував

Джек.

Спілкувалась   Кап_ Ля

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!