Владислав Шубєнков (Domenic) : «Кожен поет э незалежним…»

Як ти прийшов в поезію чи як поезія прийшла в тебе?

Поезія не приходить в людину, вона з нею народжується. Питання полягає коли ж людина пробудить її в собі. Писати поезію – це також інше, головне, відчувати та сприймати її як частинку власного Я. Щодо мене, таке пробудження відбулось кілька років тому, причинами послугували емоційні переживання та нові знайомства серед письменників та поетів.

Назвеш імена цих щасливих (чи нещасливих)поетів?

Вважаю, що цей список занадто довгий для відповідді на це питання. (сміється)

Як познайомились  з Шийчуком?

Наше знайомство з Шийчуком відбулось трохи більше року тому, перед ФортМісією 2009 року. Мені подзвонив Грицько Семенчук із проханням вписати в себе трьох поетів з Франківська, серед них і був Андрій. Пам’ятаю, він тоді привіз домашній Абсент! Ще те знайомство скажу я вам.(плаче)

Чому “Поетична окупація”?

Назва прийшла сама по собі якось. В нас була ідея, але назви не було. І якось після того, як нас запросили в Києвський клуб “Ленін”, Андрій наш виступ обізвав “західнопоетичним десантом”. З часом, ця назва трансформувалась у Поетичну окупацію. Власне, щоб краще зрозуміти назву проекта, варто прочитати його філософський зміст, тоді все встане на свої місця.

Перший вірш з окупації був написаний в окопах львівських кав’ярень?

Перший вірш проекта був написаний кожним автором в різному місці та часі. Те, що входить в наш проект в сукупності входить і в сольні виступи, проте, важливо саме подання вірша: в Поетичній окупації вони різняться від сольного читання. Тут ми захоплюємо ту чи іншу аудиторією бронебійною поезією та власною точкою зору на різні питання, що висвітлюються під час виступу. В проекті є як і старі вірші, так і нові. Ми постіно розвиваємось, як і наш проект, тому ніхто не знає що ж буде на наступному виступі, окрім нас самих звичайно.(сміється)

У вашій «Поетичній окупації»  також лунали й вірші іниших поетів?

Вірші лунали вконтексті  пісень, народне має бути з народом. Власне, там звучать слова пісні, а саме гурту “Перкалаба” – «Любові поклик ау-уа», а також Вірші Маяковського, як представника контркультури свого часу.

Чому обрали Крюгера модерувати ваш проект?

Крюгер став нашим модератором з прохання Андрія. До цього проекта я не був з ним знайомий особисто. Зараз же відчуваю, що Шийчук потрапив пальцем в небо. Крюгер – саме той модератор, який потрібний цьому проекту, хоча я ще пропонував Горобчука на це місце, але випадок визначив по-іншому.

Де твої вірші  можна знайти?

Нещодавно вийшла антологія Львівських поетів «ЛяЛяК» у видавництві «Піраміда», саме там їх і можна знайти. Правда то старі вірші, які я рідко читаю на виступах.

Презентація вже була?

Презентація була минулого вівторка в книгарні “Є” у Львові

Чи закінчиться окупація книгою?

Хіба відеокнигою (сміється).Це скоріш концерний проект, він втратить свою силу в будь-якій публікації

Важко було впорядковувати літературну сцену фестивалю “Захід”?

Організація фестиваля – це завжди нелегко, щодо самого “Заходу”… то тут варто подякуваті Ані, моїй помічниці по сцені. А, взагалі, виступали всі друзі, тому все пройло чудово.

Куди далі?

Зараз запрошують на фестиваль Кувалдіна під Полтавою, потім буде Форум Видавців, а далі, здається, Чернівці та Рівне. Якщо все буде добре, то там можна буде зустрітись.

Відчуваєш себе незалежним поетом?

Звичайно, кожен поет є незалежним. Це напевно і є його найбільша особливість. І, головне, не хвилюйтесь, не втрачайте голови, бо в країні все і так іде до “пі..и”. З днем Незалежності!

Наталія Курсик

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!