Ексклюзивні прикраси від Олександри Вітинської

Поняття “хенд мейд” увійшло в наш лексикон не так давно. Так називають речі, повністю або частково зроблені своїми руками. У Луцьку ж є не так багато людей, які займаються цим видом мистецтва. Майстриня Олександра Вітинська робить прикраси, кожна з яких є неповторною.

Олександра змалечку захоплюється мистецтвом. Каже, що малює чи не з народження. Ну, з раннього дитинства — точно. Талант і тягу до творчості дівчина успадкувала по сімейній лінії, від тата. Саша розповідає, що з років чотирьох її улюбленим заняттям було малювання, яке часто заміняло їй навіть перегляд мультиків чи інші буденні речі. Потім було навчання у школі. Оформлення всіх можливих і неможливих шкільних стінгазет, призове місце, зайняте з подругою у конкурсі малюнку на асфальті. Художня школа, потім — Національна Академія Образотворчого Мистецтва та Архітектури у Києві.

Серйозно ж за виготовлення виробів „хенд мейд” дівчина взялася близько двох з половиною років тому.

- Хенд мейд цікавий тим, що це – не масове виробництво, – розповіла Олександра. – Кожен виріб виходить неповторним. Я творю декількома способами: перший, коли унікальність кожного виробу найбільша — розпис; другий — техніка декупаж — коли на виріб наноситься зображення. Зверху ж прикраси іноді покриваю водостійким лаком, або 3D-глазуррю, котра додає візуально об’єму.

Серед виробів, які творить Олександра: сережки, кулони, прикраси на мобільні телефони, браслети, брелочки на ключі тощо. Серед оригінальних виробів луцької майстрині і креативні сумочки, картини, розписаний посуд, дерев’яні шкатулки, годинники та багато іншого. Використовує дівчина і різноманітні матеріали: дерево, пластик. Найчастіше творить із останнього матеріалу, бо він найбільш стійкий до ушкоджень. Що стосується виробів із дерева — найчастіше це браслети. Вони можуть бути цільними, з розписом, наприклад, а можуть бути у вигляді деталей на ланцюжках, – каже майстриня.

Щодо самих зображень, які Саша використовує при створенні прикрас, то у неї вже є своєрідна “база даних” картинок, які користуються попитом серед клієнтів.

- Щодо ідей зображень, які я використовую для оформлення робіт… Іноді, просто йдучи вулицею, помічаю якусь цікаву рекламу чи фішку, – ділиться Олександра, – інколи навіть якесь графічне зображення надихає зробити певну форму сережкам. Навіть сама природа дарує масу ідей.

Найбільш популярними є прикраси із зображенням акторки Одрі Хепберн і Альберта Ейнштейна. Купують і вироби з різними котиками-зайчиками, оскільки це — символіка 2011 року. Серед зображень — і картини відомих художників: Альбрехта Дюрера, Едуарда Мане та багатьох інших.

Любить Олександра робити і прикраси з мультяшними персонажами — Міккі Маусом, Спандж Бобом, ведмедиком Тедді тощо. Є серед її виробів і численні прикраси у вигляді фруктів і ягід: ківі, полуниця, кавун тощо.

Щодо популярних тенденцій, то Саша дивується, що часто буває так: думаєш, що певний виріб мають одразу ж розкупити, а він “не йде”… і навпаки — те, що здавалося не дуже перспективним, розкуповують майже одразу.

Можна розмістити на виробі і принесене замовником фото чи картину Найчастіше ж обирають вже готові прикраси, а не замовляють зображення заздалегідь. Але бувають і конкретні побажання — так, нещодавно одна дівчина замовила у Олександри прикраси з зображенням квітів сакури.

Серед оригінальних і популярних прикрас авторства Олександри Вітинської – мініатюрні “вінілові платівки”, які виготовляє з полімерної глини, розфарбовує повністю вручну, лише середину з написом “Мелодія” робить за допомогою техніки декупаж.

У планах Олександри — робити більше фігурних прикрас, хоча вони є досить важкими у виконанні. Також дівчину зацікавила ідея творення прикрас для домашніх улюбленців — спеціальних підвісок на нашийники собак і котиків.

Олександра каже, що таке оригінальне хобі часто виручає її тоді, коли у когось із друзів чи близьких якесь свято, адже непотрібно ламати голову над подарунком – знайомі часто самі “замовляють” собі ту чи іншу прикрасу.

Сама ж майстриня надає перевагу власним виробам, а також тим, що були подаровані. Купує ж якісь прикраси тепер рідко. Єдина прикрість полягає у тому, що не завжди вистачає часу для творення “хендмейдівських” штукенцій. Адже головна професія Олександри — архітектор, а творення прикрас – поки що як хобі.

- Хоча, якщо виготовлення прикрас та аксесуарів буде розвиватися і надалі — можливо, це і стане моїм головним заняттям, – ділиться планами Саша. – Воно є більш близьке мені до серця, адже дозволяє проявляти більше творчості.

Олександра демонструє свої прикраси в мережі Інтернет, де всі охочі можуть замовити собі ту чи іншу “хендмейдівську” річ. Її вироби можна також придбати і у модних магазинах нашого міста. У планах майстрині — зробити персональну виставку-продаж своїх прикрас.

А найголовніший секрет успіху Саші в тому, що кожен виріб вона творить з натхненням і любов’ю.

Віра ШЕВЧУК

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!