Dj LOVE Parade від „Чутливих сердець”

Благодійність – справа, яка вимагає від людини найціннішого, що у неї є – часу, уваги, добра, – тобто, цілковитої самовіддачі. Плата за це – посмішка (дитини, матері, якій допомогли, рідних). Іноді благодійники дають найнеобхідніше – здоров’я для однієї маленької людини.

13 лютого, напередодні дня Святого Валентина у НК „Метро” відбувся благодійний Dj LOVE Parade за участі Dj Iversoon,  Q(ua)ntum project, Dj Pioneer, Dj Mayak, Dj Neo,  Dj Mix, DJ MAX FREEMAN – головний love-командор.

Перед вечіркою ми мали нагоду порозмовляти з Анною Прокопейко, організатором благодійного проекту “Чутливі серця».

- Скажіть, будь ласка, Аню, з якою метою проводився захід, і чому вибрано формат вечірки?

- Захід проводиться з метою благодійності, так як організатор – благодійний проект та з метою привернення уваги молоді до такого питання благодійності. Зібрані кошти будуть передані на Дім малютки –  діткам  дуже потрібне взуття. Також будемо допомагати дівчинці – найменшій дитині, народженій в Україні. На 24 тижні мамі був зроблений кесарський розтин і народилась дитина вагою 530 гр. – це перший випадок в Україні. Відповідно дитинка не є самостійно життєздатною. Її стан потрібно підтримувати, зокрема потрібні ліки, які стимулюють дихання. Один такий укол коштує приблизно 6000 грн. Першу ін’єкцію їм зробили безкоштовно, але потрібна наступна, і ми намагатимемось допомогти, щоб ця дитинка вижила.

- Чому Ви обрали формат вечірки і наскільки це ефективно? Наскільки на вечірці люди, які приходять відпочивати і танцювати  зможуть сприйняти інформацію, на Вашу думку, і зможуть  реально допомогти цій дитині?

- Формат вечірки ми вибрали тому, що такий захід проводимо не вперше.  Ми проводили різноформатні акції. Це були концерти, фотоквести.  Але досвід показує, що такий формат є найбільш ефективний. Ясне діло, що не всі люди йдуть на цю вечірку, думаючи про те, що вони зможуть надати допомогу цій дитині, але ми про це будемо постійно нагадувати. Люди, не докладаючи зусиль, приходять відпочивати в своє задоволення,  і тим самим можуть долучитися до такої гарної справи.  Як показує практика, багато небайдужих сердець відгукуються, знаючи, що зібрані кошти підуть на благе діло, а не комусь в кишеню. Бажаючі можуть це перевірити, можемо надати всі контакти, і люди можуть запитати чи надавалася справді така допомога, все це все фіксується.

Майже всі ді-джеї, які будуть грати сьогодні, вже грали у нас на вечірках  і погоджуються зробити це ще раз безкоштовно заради благого діла, з ведучим у нас сьогодні вийшов казус – людина, яка мала бути ведучим, отримала травми руки і ноги, тому вона не зможе бути присутньою. Нам терміново довелось її замінити. Виступаючі погоджуються виступати безкоштовно.

Також розмовляли з Ольгою Горбатюк, організатором роботи волонтерів.

- Ольго, що для Тебе означає цей проект?

- Для мене перш за все це щире добро, хвилини щастя, коли ти приносиш дитині якусь іграшку, цукерку, одяг. У другу чергу – самореалізація. Кожна дитина з благополучної сім’ї чи ні – це наше майбутнє. Діти – це найменша ланка суспільства, яка робить добро, не дивлячись на фінансовий стан, просто приносять усмішки і добро в життя.

Під час організації такого роду заходів доводиться стикатися з різноманітними труднощами – психологією людей, організацією роботи волонтерів. Є дуже багато людей, які віддають і серце, і душу. Є багато, яких цікавить це з точки зору організації масових заходів і самореалізації.

З нами розмовляла Катерина Осійчук, волонтер проекту.

- Скажіть, чому Ви погодились стати волонтером саму у цьому проекті?

Я волонтером стала на другому концерті. Ми не раз ходили до дитячого будинку від мого навчального закладу, допомагали дітям. Ще тоді я зрозуміла, що це цікаво, ти не сидиш вдома і допомагаєш тим людям, які є обездоленими. Завдання моє – зібрати кошти для дітей з нашого Дому Малютки.  У мене сестра інвалід 1-ої групи, тому і вона розуміє велику проблему нашого міста – люди відвертаються від людей, які є знедоленими…

Після вечірки коментар подій, що відбувались, погодився дати DJ MAX FREEMAN.

- Наскільки, на Твою думку, ефективно проводити подібні заходи з метою благодійності?

- Це не зовсім правильно поставлене питання. Будь-який захід, який зібрав хоча б невелику суму на благодійність – вже пройшов ефективно. Питання в тому, чи варто витрачати зусилля, ентузіазм людей саме на такий проект чи краще направляти енергію людей в інше русло? Вважаю, що такі проекти потрібні.  Молоді потрібно частіше нагадувати про те, що благодійність є нормою для здорового суспільства. Вони повинні про це згадувати, і нам швидше вдасться донести це до них, ніж до політиків…

- Наскільки вдало закцентовано на благодійності?

- Думаю, тут трішки недопрацювали. Під час акції  збирали кошти для дитинки, яка народилась раніше терміну. Цю історію потрібно було якось візуалізувати для людей (текст з фотографією, якщо не малюка, то хоча б мами). Люди звикли сприймати ще й очима. З іншого боку, швидше за все організаторам просто не хотілось псувати людям святковий настрій, можу зрозуміти…

- Чому погодився брати участь?

- А я від подібних акцій, якщо вони організовані на належному рівні, ніколи не відмовлявся. Якщо я можу чимось допомогти – чому б і ні? :)

На вечірці було зібрано майже 5 тисяч гривень, з них частину буде передано мамі,  Софії Володимирівні Неділько, решта піде на купівлю взуття у Волинський обласний спеціалізований будинок дитини.

Приєднатись до благої справи ніколи не пізно. Хто має змогу допомогти, можна зверніться до модераторів сайту та дізнайтесь більш детальну інформацію.

Наталя Тандрик

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!