Проект «Творче кафе»: «Ми раді відкривати лучанам нові обличчя»

Нині в Луцьку є чимало активної творчої молоді, яка зачасту не знає про можливість реалізації своїх здібностей, або просто не має нагоди брати участь у заходах, які б допомогли розкрити її потенціал. Таку масу людей зібрали студенти Луцького національного технічного університету –  Володимир Столярчук та Олександр Покидюк. Саме ці люди й створили цікавий та креативний проект під назвою «Творче кафе».

Хлопці, розкажіть скільки часу існує «Творче кафе», і як виникла ідея його створення?


Перша зустріч проекту відбулась у середині вересня. Ідея проводити такі заходи довго виношувалась у наших думках. Кажуть, що найкраще приходить спонтанно – саме так, за чашкою чаю, ми і вирішили серйозно зайнятися реалізацією проекту. Тим паче, що була підтримка від Миколи Романюка.

Підтримка тривала лише під час його передвиборчої агітації, чи будучи мером пан Романюк теж допомагав?


Він нас підтримував протягом перших трьох зустрічей. На жаль, отримавши посаду мера, він припинив фінансування, хоча ми цього, відверто кажучи, не розуміємо: проект цікавий та малобюджетний. Але, тим не менше, ми надзвичайно вдячні йому за старт!

Яким чином ви відшукували молодих митців, охочих представити свою творчість?


На момент створення проекту у нас було чимало знайомих з університету, які вже до цього заявляли про себе як про творчих особистостей. Далі інформація почала розповсюджуватися по соціальних мережах, де ми і отримували безліч листів, пропозицій. Таким чином, можна сказати, що Інтернет і став універсальним пошуком авторів.

Перед зустрічами «Творчого кафе» автори надсилають вам свої матеріали… Вони проходять “цензуру”, чи учасники декламують усе, що хочуть?


Перші дві зустрічі були вільними, без конкретної тематики. Але все-одно ми забороняли декламувати тексти про самогубство, і, звичайно, просили обходитись без нецензурної лексики. А тематичні вечори ми організовували тоді, коли відчули, що проект цікавий людям, і потрібно його розвивати.

Скільки орієнтовно учасників пройшло через стіни «Творчого»?


Точну цифру назвати важко… Але близько півсотні авторів точно засвітилося на нашій імпровізованій сцені. Окремо виділяти когось, мабуть, не варто, адже усі учасники – яскраві особистості. Варто зазначити, що кожної зустрічі до нас приєднується нові учасники, тобто ми завжди раді відкривати лучанам нові обличчя.

«Творче кафе» часто переїжджає… З чим пов’язана така відсутність “прописки”?


Ми не є комерційним проектом, ми працюємо фактично на голому ентузіазмі. Перші зустрічі були в кафе «Ортеол» за фінансової підтримки, а далі без неї, але з ініціативи авторів ми збираємось у НК «Корида». Був також тематичний вечір, проведений у дитячому садочку. Зараз ми розглядаємо нові варіанти, шукаємо спонсорів.

Сподіваюся, що хтось таки відгукнеться, і зовсім скоро ми побачимо «Творче кафе» ще більш удосконаленим. Що побажаємо читачам «Молодіжного порталу Волині»?


Життя коротке. Ми вам бажаємо відкрити для себе якнайбільше граней свого внутрішнього світу і поділитися цим з іншими.

Розмову вела Анастасія Передрій

Пост Скриптум. Усі бажаючі взяти участь у проекті контактуйте з організаторами

  1. partuzanu коментує:

    круте. настя рішає питання

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!