Віталій Ляснік: «Даруємо шанс на нове життя»

Волинський обласний благодійний фонд «Переображення» уже вісім років радує і дарує шанс на нове життя сотням людей, які потребують у житті не лише матеріальної підтримки, але й моральної. Про діяльність організації розповів заступник голови фонду Віталій Ляснік.

 

 

 

-         Віталію Миколайовичу, коли був створений фонд та з якою метою?

-         Рішення про утворення фонду було прийняте на початку лютого 2003 року, а вже до кінця місяця організація була офіційно зареєстрована. Мета нашої роботи, як і на початку, так і зараз визначається у трьох напрямках. Перший – це реабілітація нарко- та алкозалежних, безробітних та малозабезпечених, покращення їхнього морального стану. Це допомога багатодітним та малозабезпеченим сім’ям. Другий напрямок – це пропаганда здорового способу життя серед молоді, догляд за хворими, пристарілими; підтримка соціального захисту. Третім напрямком є допомога важкохворим, зокрема, людям із важкими травмами шиї, спини тощо.

-         Хто працює у фонді і наскільки ці люди кваліфіковані?

-         У нас багато працює спеціалістів з-за кордону, або такі, що здобували освіту за кордоном, оскільки в Україні немає навчальних закладів, які б надавали освіту такого плану. Навіть зараз одна наша співробітниця проходить стажування у США. Всі працівники кваліфіковані і знають свою роботу.

-         Які проекти реалізовували та реалізовуєте?

-         Ми намагаємося організовувати самі, а також долучатись до різноманітних соціальних проектів. Допомагаємо у різних сферах: підтримки проектів як матеріально, так і інформаційно та рекламно. Проводимо різноманітні профілактичні програми, знімаємо сучасні профілактичні фільми на проблеми ВІЛ/СНІДу, здорового способу життя, друкуємо інформаційні брошури («Правда про наркотики», «Правда про алкоголь» і т.п.), проводимо літні таборування для дітей, долучаємось до організацій різних свят (День батька тощо). Зараз провадимо новий відеопроект про стосунки у шлюбі. Часто організовуємо соціальні виїзди з допомогою у села. Був організований консультаційний пункт «Крок до свободи». Діє центр кризової вагітності «Єва», який проводить консультаційну допомогу і пропаганду здорового способу життя. Багато людей звертаються за допомогою на електронну лінію довіри, яка надає безкоштовні послуги.

-         Люди якого віку найбільше звертаються до вас за допомогою?

-         Ми готові допомагати усім, хто до нас звертається. Наші спеціалісти обслуговують по 3-4 людини щодня, працюючи з кожним по 1-3 години. Це переважно різноманітні загальнорозвиваючі вправи, залежно від фізичних недоліків пацієнтів. Загалом, наші проекти, зокрема, пропаганда здорового способу життя, розраховані на молодь від 12 років. Щотижня 2-3 нових людини додається до загальної кількості осіб, що проходять у нас реабілітацію.

-         Мабуть, нелегко утримувати таку організацію фінансово. Хто спонсорує фонд?

-         Нещодавно створений Центр обліку бездомних фінансується із департаменту соцполітики. Крім того, ми беремо участь у різноманітних державних конкурсах на реалізацію проектів у соціальній сфері, виграючи які, ми, хоч і не надто багато, але отримуємо допомогу. Наприклад, нещодавно отримали грошову допомогу на реалізацію одного з таких проектів у розмірі 20 тисяч гривень. Отримуємо допомогу і від міжнародних організацій, зокрема, по боротьбі з ВІЛ.

-         Які напрямки роботи на майбутнє?

-         Перш за все, це розвивати ті проекти які існують зараз. Кабінет фізичної реабілітації працює уже 6 років, тому намагаємося вдосконалювати і його. Розширюватимемо діяльність у допомозі людям із травмами шиї та спини, оскільки в Україні ми єдині входимо до Європейської федерації з питань ураження спинного мозку. Новий напрям роботи це Центр обліку бездомних громадян. Наші волонтери годують бездомних, допомагають їм. Розвиватимемо роботу з пропаганди здорового способу життя. Шукаємо співпраці з різними іншими організаціями.

Трапляються такі травми, що нашим спеціалістам доводиться з нуля навчати хворих всіх рухів, оскільки багато з них або нерухливі, або малорухливі. Хоча є й такі, що самі допомагають собі. Наприклад, один чоловік із травмою шиї зараз працює дизайнером, але і йому потрібно час від часу проходити певні процедури. В Україні не вистачає візків, памперсів для дорослих, матраців, тому налагоджуємо співпрацю по їхньому транспортуванню. Поруч будується церква баптистів, ми співпрацюємо з ними і хочемо створити приватну загальноосвітню школу. Наш фонд, здебільшого, впроваджує довготривалі проекти, на місяці, а то й роки. Але для цього потрібно більше пропозицій від держави.

 

Детальніше ознайомитись із діяльністю фонду «Переображення» – http://fond.lutsk.ua/

 

Юрій Горбач

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!