Катерина Яцушек: «Я просто не можу не малювати»

Протягом усього липня у луцькій кав’ярні «Дім кави» проходитиме виставка картин Катерини Яцушек. На виставці представлено 33 роботи (живопис, графіка, розпис по  склу) художниці. «Дім кави» дуже колоритна і затишна кав’ярня з власною своєрідною атмосферою. За останні півроку там виставлялись: Оксана Глинська, Ольга Кучма, Світлана Костукевич, Оксана Мачинська, Тетяна Ядчук-Богомазова, – тож Катерина Яцушек опинилась у гарній компанії. У Інтернет-просторі мені вдалося побалакати з художницею, і ось такий собі діалог у нас склався.

- Персональна виставка для Тебе – це щось нове, чи уже є певний досвід у цьому?

- Це моя друга персональна виставка. Перша була у Львові (зараз я там навчаюсь) у маленькій приватній галереї приблизно рік тому.

- Чи носить виставка якусь назву?

- Ні, назви немає. Все тому, що в ній зібрано декілька періодів моєї творчості, такий собі невеличкий синтез. Думаю, важко було б поєднати це у двох словах. Та і нащо?

- Я чув, що декілька картин уже встигли придбати. Скільки їх?

- Так, дещо уже придбали. Чотири роботи, як на мене, одні з найкращих.

- Як Тобі «Дім кави»? Як часто бувала там раніше?

- Досить-таки приємна затишна кав’ярня, хоча ніколи раніше там не бувала.

- Де Тобі комфортніше виставляти свої роботи: у галереї чи кав’ярні? Які переваги є у кожного закладу?

- Думаю, виставка в галереї – це на рівень вище виставки у кав’ярні. Мінус галереї в тому, що туди люди заходять не так часто, як в кав’ярню. Всюди є свої плюси і мінуси. Однозначно, галерея для мене важливіше, хоча не маю нічого проти виставок у кав’ярнях.

- Чого чекаєш від цієї виставки?

- Та от дочекалася, декілька картин уже придбали. Насправді, як і будь-який інший художник, я просто не можу не малювати, а виставки – це лише спосіб показати кінцевий результат людям. Це своєрідні культурні обміни між художниками і відвідувачами. Тому, хочу показати, що у мене вийшло. Надіюсь вам сподобається.

Шукайте виставку за адресою вул. Лесі Українки, 13; кафе “Дім кави”.

Сергій Нескажу

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!