Молоді митці шокували творчістю. ФОТО

16 липня у галереї мистецтв Луцька стартувала виставка молодих художників Волині під назвою «Art&Shock». Поштовхом до її створення саме зараз стала мистецька акція «Art-now session», фіналісти якої стали учасниками виставки. Навіть починаючи з афіші заходу було помітно, що організатори намагаються внести щось свіже, маловідоме і яскраве у культурне середовище Луцька.

 

Повноправно відкривали виставку її ж організатори – голова Волинської обласної організації Національної спілки художників України Володимир Марчук та голова молодіжної організації “Квартира FM” Іванна Мартинів. Пан Марчук неодноразово наголошував на тому, що співпраця з молодими митцями сприяє розвитку молоді загалом. «Ми щороку в цей час проводимо нові виставки, цього року ми вирішили долучити більше молоді до мистецтва. Тут виставляються роботи як випускників художніх шкіл, академій, так і аматорів. Ми не проводили ніяких відборів, конкурсів, хоча, наступного разу треба було б», – розповідає Марчук.

Загалом у митців була повна свобода вибору тем. Скористалася нагодою ще раз заявити про себе переможниця першого відбіркорвого туру всеукраїнської міжнародної мистецької акції Art-Now Session Яна Редькіна.

 

Уже відому в Луцьку серію картин «Котовасія» представила також Ірина Щуцька. Художницю спіймало місцеве телебачення.

Митці зачепили тему сучасного суспільства, яке почуває себе неповноцінно без Інтернет-доступу. Одразу при вході у галерею був розміщений експонат, на перший погляд схожий просто на непотрібний хлам з телевізорів, клавіатури та сміття. Цю картину пильно роздивлялися наймолодші відвідувачі виставки.

Інший же експонат зображав “Ноутbook”, перед яким розміщений макет плоскої людської голови. Поруч з ними уламки тарілки, порожня кружка, соска. Усе це вкрите сіткою, схожою на павутину.

Інші ж митці на своїх картинах зображали свастику, алкогольні напої, табуретки, квіти, були й фотоісторії. Загалом про себе заявили блізько трьох десятків митців. А лучани зможуть побачити усі експонати та картини наживо ще до 1 серпня, завітавши у галерею мистецтв на вулиці Лесі Українки, 24а.

Анастасія Передрій

 1. аскорбінка коментує:

  неодмінно відвідаю) дякую за інформацію)))

 2. Хелен коментує:

  мда..навіть я на фотках є =_=

  а чому про газову камеру не написала?)) 

  • partuzanu коментує:

   …бо треба було мені коментар з цього приводу взяти, а так нема що писати.

   ну і не можна ж про все, що побачив писати:) журналісти виділяють те, що вважають за потрібне

 3. Вражений коментує:

  димова кімната була найкрутішааа)) 

 4. ну так коментує:

  То не свастика, це знак сонця, бо він у іншу сторону!

 5. юлія коментує:

  димова кімната надто нагадує кімнату, що зараз в пінчук арт-центрі ;)

 6. D коментує:

  Толсто..

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!