Чи реально віднайти іноземному студенту роботу в Англії

Як би чудово нам ні розписували закордон з його доглянутими вулицями і ввічливими мешканцями, є й інший бік медалі: студенту-іноземцю знайти гідну нішу в чужому середовищі не так просто. Ми поспілкувалися з Анастасією, з дівчиною, яка вчилася в Англії, у місті Лондон. Сьогодні вона із задоволенням ділиться з нами своїм досвідом.

- Анастасіє, як отримати студентську візу?

- Потрібно надати посольству Великої Британії пакет документів – оригінали та копії всіх документів, і все, що допоможе послу скласти про Вас позитивну думку. Дуже важливо переконати його в тому, що по закінченню дії візи Ви маєте намір повернутися на Батьківщину, адже цей тип візи не передбачає імміграцію.

Є ще ряд умов, які необхідно виконати, перш ніж Ви станете подавати документи до посольства Великої Британії. Одна з них – отримати реєстраційний номер з навчального закладу, але спочатку, згідно з умовами міністерства освіти цієї країни, необхідно оплатити навчання на 100%.

Коледж чи університет можна вибрати самостійно або звернутися до спеціалізованого агентства. Агентство візьме за свою роботу плату і запропонує конкретний навчальний заклад. Плюс полягає в тому, що Ви звільнені від зайвих турбот, мінус – їх коледж (університет) може не влаштувати Вас, наприклад, за ціною або саме агентство може виявитися сумнівного походження.

Я обирала мовну школу самостійно із переліку акредитованих Британською Радою навчальних закладів, розміщеного на сайті посольства Великої Британії. На це варто витратити час, оскільки навчання в Британії може бути як дешевим, так і дуже дорогим, і при цьому якість викладання не завжди суттєво відрізняється. Наприклад, деякі з викладачів моєї відносно дешевої школи працювали також і у дорогих коледжах. А в сусідньому навчальному закладі, де навчання коштувало значно дорожче, ніж в моєму – викладачами англійської мови є вихідці з Пакистану, Індії та інших країн. Ось і уявіть, якій англійській вони можуть навчити! Політика ж моєї школи допускала до викладання лише англійців.

- Ти згадала, що ще до того, як подавати документи до посольства Великої Британії, навчання має бути повністю сплачено. Це досить великий ризик, тому що передоплата не є гарантією отримання візи.

- Треба сказати, що ідея поїхати вчитися і працювати за кордон сама по собі ризикована, ніяких гарантій, що ти потрапиш до хорошого коледжу чи зумієш знайти роботу, немає. А в плані оплати повної вартості навчання – навчальний заклад у випадку відмови у візі зобов’язаний повернути вартість за мінусом 20%, вони не прагнуть “кинути” своїх потенційних студентів, інакше втратять бізнес. Проблема полягає в тому, що повертати гроші, у випадку відмови у візі, вони можуть місяцями, і це буде коштувати Вам великих нервів. Але хто не ризикує, той не п’є шампанського!

- Отже, ти ризикнула не дарма. Можу уявити твою радість і полегшення, коли ти побачила вклеєною у паспорт візу. Наступним етапом, як я розумію, має бути пошук житла?

- На Ваш вибір проживання в сім’ї, резиденція навчального закладу (простіше кажучи, це гуртожиток, який знаходиться за півгодини їзди від коледжу), хостели (найдешевше проживання, але й умови нагадують казармені – по 15 чоловік у кімнаті) та мотелі (зрозуміло, це дороге житло). Це те, що пропонує навчальний заклад.

Якщо Ви обрали проживання в сім’ї, врахуйте, що це трохи відрізнятиметься від гуртожитку – теж купа народу, черги до ванної кімнати. Крім того, вхід на кухню може бути обмежений, наприклад, Ви зможете користуватися кухнею в обумовлений заздалегідь час, або у Вашому розпорядженні буде лише мікрохвильовка, а газовою плитою буде заборонено користовуватися.

Я вирішила шукати житло (а саме кімнату) самостійно, за оголошенням. Як і в будь-якому, напевно, місті або країні, виявилося важко знайти хороший варіант за прийнятну плату. Згодом, я зробила висновок, що найкраще шукати житло у тих господарів, для яких не байдуже, хто буде жити з ними і який спосіб життя буде вести. У таких квартирах менше людей, більше порядку і хороші взаємини з мешканцями.

Якщо Ви потрапите до будинку або квартири, господар якої займається здачею кімнат в оренду, то у додаток до різнокаліберної компанії Ви отримаєте ще й не найкращі умови.

- Як не стати жертвою аферистів?

- Насправді нескладно. Аферисти пропонують шикарні апартаменти за нереально низьку ціну. Вони дуже чемно напишуть Вам на е-майл про те, якою вони є порядною сім’єю і їм потрібен хтось, хто буде піклуватися про їх будинок, поки вони за кордоном. Вони попросять вислати на їх банківський рахунок оплату за перший тиждень проживання, щоб їх приїзд з-за закордону не виявився марним, а якщо Вам в результаті щось не сподобається, без проблем повернуть Вам гроші.

- Припустимо, ми знайшли відповідне житло.

- Коли Ви відповідаєте на оголошення, повідомте про себе коротку інформацію: хто Ви, які Ваші наміри, скажіть, що цінуєте чистоту і тишу, гарантуєте своєчасну оплату. Справте гарне враження – для мене це завжди спрацьовувало, і численні претенденти на кімнату одразу відпадали.

- Коли житло знайдено, настав час шукати роботу, чи не так?

- Пошук роботи – це дуже непроста тема і радити що-небудь практично безглуздо. Коли я запитала про пошук роботи і заглянула в Інтернет, то рекомендації, які я там знайшла, зводилися до написаня привабливого резюме (яке буде виділятися з усіх інших) і поширенню копій по різним джерелам – кадровим агентствам і роботодавцям.

Але тут є кілька важливих “але”: практично всі роботодавці вимагають досвід роботи у Великій Британії, Ваш диплом може не мати сили, може бути так, що Ви хороший фахівець, але без знання мови Ви навіть шукати роботу не зможете. Тому, якщо грошове питання стоїть гостро, свою гордість потрібно, вибачте, сховати подалі і братися за некваліфіковану роботу. У будь-якому випадку така робота не вважається соромною серед студентів.

- Але тобі все ж таки вдалося знайти досить хорошу роботу в ресторані. У чому секрет?

- Секрету немає, це успіх, випадкове знайомство. Без досвіду роботи і на той момент з неважливим знанням англійської мови це було майже на грані фантастики, і ніяке “особливе” резюме не знадобилося. Крім того, роботодавець дав мені більше 20 робочих годин на тиждень, і я була в змозі забезпечити своє існування закордоном. Але не гадайте, що все так просто, волати довелося так, що білого світла не було видно.

- Схоже, потрібно бути сміливим, ризиковим, щасливим і кмітливим, щоб зробити таку поїздку й не розгубитися на новому місці?

- І ще мати пристрасне бажання, саме воно й допомагає подолати всі складнощі.

Розмовляла Тетяна Дєлі

Освітній портал

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!