Волинські волейболістки готуються до старту Кубка України

Минулий спортивний сезон був найуспішнішим в історії волейбольного клубу «Континіум-Волинь-Університет». У ХХ ювілейному чемпіонаті України серед жіночих команд суперліги вихованки заслуженого тренера України Богуслава Галицького вперше посіли четверте місце. Крім того, вони виступали у фінальній частині розіграшу Кубка країни, здобули право брати участь у кубковому турнірі серед кращих команд Європи.

Два гравці клубу (Інна Молодцова і Ганна Довгополюк) у складі національної збірної України успішно виступили у відбіркових матчах чемпіонату Європи і вибороли право змагатись у його фінальній частині, яка пройде наприкінці вересня нинішнього року на майданчиках Сербії та Італії. А ще п’ятеро волинянок включені до молодіжної збірної України (Ганна Галицька, Ольга Стасюк, Ганна Степанюк, Юлія Беньковська, Милослава Безпалько), четверо – до кадетської (Олена Рудик, Анастасія Гас, Катерина Щерб’як і Анастасія Карасьова), а ще двоє – до юнацької (Оксана Зуйко, Яна Вовдіюк). Судячи з цього, у волинського волейболу є хороші перспективи.

Напередодні старту розіграшу Кубка України 2011-2012 років, чемпіонату країни серед жіночих клубів прем’єр-ліги наш кореспондент розмовляв із головним тренером команди «Континіум-Волинь-Університет» Богуславом Галицьким.

- Богуславе Андрійовичу, минулий чемпіонат закінчився наприкінці квітня. За цей час гравці мали час добре відпочити.
- Чесно скажу, мені шкода волейболісток. Який у них відпочинок… Закінчився чемпіонат – почалась сесія в університеті. Майже одночасно з навчанням виїжджали у Польщу на міжнародний студентський фестиваль, де представляли Україну. Після цього більше десяти гравців роз’їхались по збірних України для участі у різних турнірах. Коли знову зібрались – настав час розпочинати підготовку до Кубка і чемпіонату. Добре, що навчально-тренувальний збір вдалось провести в липні у Болгарії. Там відпочинок поєднували із щоденними дворазовими тренуваннями. Цілий серпень тривав підготовчий етап у Луцьку на базі обласної ДЮСШ.
- Болільників найбільше цікавить, чи зберігся попередній склад команди, чи побачать вони на майданчику новачків?
- У зв’язку з тим, що нині перед клубом поставлені вищі, ніж у минулому сезоні, завдання, ми вирішили дещо підсилити склад. Вперше в історії клубу запросили трьох іногородніх волейболісток. Одна з них – ліберо Оксана Підгурська з «Керкінітіди» (Євпаторія) – уже тренується у Луцьку. Ще двоє – розігруюча і атакуюча – ось-ось мають прибути в команду. Прізвища поки що не називаю, бо не підписані ще контракти. Але скажу, що це досить досвідчені й імениті спортсменки.
- Цікаво у зв’язку з цим почути, які завдання стоять перед клубом «Континіум-Волинь-Університет» у нинішньому сезоні?
- Пробитись у фінальну частину розіграшу Кубка України, в чемпіонаті увійти до трійки призерів, завоювати право виступати в одному з європейських кубкових турнірів.
- Після минулого чемпіонату наша команда виборола право «вийти в Європу», але інфраструктура клубу, зокрема спортивний зал, були, так би мовити, забраковані організаторами, тому ви були змушені відмовитись від участі в континентальному турнірі. А як зараз?
- Зараз ми завершуємо добудовувати ще три просторі, з усіма зручностями роздягальні для команд і суддів. Плануємо, що згодом у залі на секторах замість лав будуть встановлені зручні стільці. Одне слово, хочемо досягти європейських стандартів, а також хотілось би значно поліпшити матеріальне становище. Тут нам обіцяють підтрим ку наші спонсори: група компаній «Континіум», Волинський національний університет, а також благодійний фонд Бориса Климчука «Рідна Волинь».
- Богуславе Андрійовичу, розкажіть, як розпочнеться новий сезон?
- З 11-го вересня стартує перший етап розіграшу Кубка України. Шістнадцять учасників розділені на чотири групи. Одна з них змагатиметься у Луць ку. Тож запрошуємо усіх лю бителів волейболу на відкриття кубкових змагань. А чемпіонат України стартує 13-го жовтня. У цей день наша команда на майданчику Луцької ОДЮСШ прийматиме колишнього чемпіона країни – «Галичанку-ТНЕУ» з Тернополя

Роман ФЛІШАРОВСЬКИЙ

Газета “Волинь”

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!