Від “Путника” до “Outcry”: Олег Дмитрук

Озираючись назад через багато-багато років на місцеву рок-сцену, дивлячись на імена, які звучали тоді і звучать зараз, можна відверто сказати, що і у нашому містечку є рок-легенди. Справжні, без пафосу і типової журналістської натяжки. А таки дійсно визнані місцевими меломанами. Одним з перших, хто піднімав місцеву рок-сцену на високий республіканський рівень (а це і фестивалі, і виступи на тв і т.д.) і творив музичну історію у місті був вокаліст Олег Дмитрук.

Олег Дмитрук

Отже, починалося все в далекому 1988 році, в містечку Смига, Рівненської області, де Олег разом з друзями грали в місцевому оркестрі. Коли пропонують переїхати до Дніпропетровська, щоб грати там, хлопці погоджуються, вступають в місцевий Металургійний інститут і паралельно створюють рок-гурт під назвою «Путник». Там і почав Олег свою сповнену надій рок-кар’єру. Буремні роки і студентське життя – сповнені творчості і оповиті новизною чогось незнаного, давали натхнення для рок-музики, яка стрімко набирала популярності в країні завдяки «Вітру змін». Назрівав новий час – час свободи і рок-н-ролу. Це було романтично свого роду…

1989 року до «Путника» долучилися місцеві музиканти і таким чином було сформовано відомий в Дніпрі, а пізніше і за межами міста – гурт «Воля». Стрімкий розвиток команди поклав успіх на місцевому відборі першого фестивалю «Червона рута», де хлопці взяли перше місце після чого поїхали в Чернівці на фінал, де їх мала змогу оцінити вся Україна.

Гурт "Воля"

Яскравий вокал Олега та потужна подача музичного матеріалу, швидко принесли успіх команді, що грала хард-рок в стилі «Van Halen» чи «Guns n Roses». Виступали на розігріві в монстрів російської сцени, як: «Машина времени», «Черный обелиск», різні московські команди. Грали як в Дніпрі, так і їздили в інші міста. І, як каже Олег: «Короче ковбасились». Так тривало до 1994.

гурт "Воля"

Олег:

«В 93-ому ми вже закінчили інститут. Ще рік я був в Дніпрі. А в 94-ому приїхав Степан Чумак з «King Size» (на той час він грав в луцькому гурті «Січ»), і запропонував переїхати в Луцьк. Познайомились ми на «Червоній руті», де Степан і «Січ» теж грали. Потім ще бачились і в Києві на фестивалі «Інтершанс», і в Львові на різних таких собі «тусовках». Тож було запропоновано мені і басисту (Юрій Братасюк) переїхати в Луцьк. А так як ми самі з Західної України, і після інституту треба було додому, то відразу погодились.»

Це було весною 94 року… На базі луцької телестудії «Аверс» було створено відомий і нині «King Size». Наразі хлопці знанні, як в місті, так і за його межами. У King Size того часу грали: Степан Чумак (гітара), Валерій Сивий (барабани), Юрій Братасюк (бас гітара), Олег Дмитрук (вокал). Після вдалої всеукраїнської фестивальної діяльності, було записано альбом «Добро і зло», але його не було видано і розтиражовано. На питання «чому?», Олег відповідає:

«Я в ті справи не вникав… Просто грав, мені музика приносить задоволення, а понтів і слави не хотів і не хочу… А там як піде…»

Гурт "Воля"

Після республіканської активності (участь у різноманітних фестивалях, програмах і т.д.), прийшло розуміння утопії в розвитку гурту в сучасній музичній системі, тож було вирішено залишитись в Луцьку. В клубі «Майдан» було створено всі умови для того, щоб хлопці давали жару для місцевої публіки… І, слід сказати, що і по сьогодні, щоправда, вже без Олега, «King Size» справляються із своїми обов’язками на всі 100%.

А далі був «Outcry»… На початку 2000-х років з гурту пішов вже другий вокаліст Олександр Сабардак, і хлопці були в пошуках нового фронтмена. Ним і став Олег Дмитрук, що на той час покинув «King Size» і пристав на запрошення барабанщика Outcry – Романа Мойсеюка. З приходом нового обличчя в колектив, «Outcry» отримали нове дихання. Тоді ж, на чолі з Олегом почали записувати альбом, що отримав назву «Чотири стихії», та на жаль не був розтиражований. Теж невідомо з яких причин…

Гурт "King Size"

Після численних вдалих виступів на різноманітних фестивалях України, серед яких «Червона Рута», «Обереги» (Луцьк), «Тарас Бульба» і ін., «Outcry» награють програму з вокалістами Олександром Бортніковим і Юлією Маліборською, натомість в співпраці з Олегом беруть паузу. У період «паузи» він встиг стати артистом Волинського хору та збудувати декілька тенісних кортів, так як займався будівництвом спортивних закладів по запрошенню знайомого.

Дещо пізніше в клубі «Майдан» «Outcry» (продовжуючи співпрацю з О. Бортніковим) починає періодично грати кавери на всесвітньо відомі пісні на вокалі з Олегом. Ці заходи стали користуватись популярністю серед меломанів міста та й за його межами, адже якісний рок-н-ролл не міг залишити байдужим когось. Через деякий час О. Бортніков припиняє свою діяльність з гуртом, і з того часу, вже по сьогодні ця команда грає з Олегом знову. І хоча вже давно не чути старих добрих хітів гурту з єдиного альбому, пісень типу «Дві протилежності» чи «Чотири стихії», але вдало підібрані кавери і професійне виконання, тримають гурт на пульсі місцевого хард-року, який, слід сказати вже давненько занепав і крім хлопців з Outcry та King Size його більш на місцевій сцені й не чути…

"Outcry" сьогодні

Крім праці в гуртах, Олег займається ще сольною творчістю. Ті, хто слідкує за музичним життям міста, могли бачити і чути декілька пісень спільно з Павлом Завадою в акустичному варіанті на сцені місцевого Драмтеатру в благодійній акції.

Олег:

«Іде робота над деякими записами. Я вже дещо прописав. Але ми не поспішаємо – пишем потихенько…»

А нам залишається лише чекати нового матеріалу від Олега, приходити в «Майдан» на кавери і слухати вже затерті до дірок «Добро і зло» та «Чотири стихії». До речі для бажаючих – в мережі є деякі записи «Волі»… Справжній раритет… Але, скажу – варто обов’язково послухати… Відчувається дух того часу, сповнений надій, свободи і рок-н-роллу…

"Outcry"

У сьогоденні…

На даний час відомі луцькі гурти «King Size» та «Outcry» (де і зараз виступає Олег)  продовжують грати у місцевих клубах, деяких концертах, тощо. Їх діяльність не така активна, як декілька років тому, але команди не зупиняються на досягнутому і продовжують експериментувати. Були чутки, що King Size змінить назву і випустить альбом, але поки нічого з цього не чути… Натомість Олег Дмитрук і «Outcry» переспівують відомих рок-класиків на концертах в «Майдані» та «Кораблику» та інколи на місцевих різноманітних заходах. Варто ще сказати, що у музикантів «Outcry» крім власне цього гурту, є ще такий собі «сайд-проект» – відомий поп-рок гурт «Ювелір», де на вокалі басист Юрій Кльоц.

Що ж стосується дніпропетровської «Волі», то доля учасників є різноманітною… Дограв «свій останній рок-н-ролл» – барабанщик гурту – Рафальський І…. Його життя, на жаль, закінчилось передчасно і по-рок-н-рольному… Один з гітаристів має свій бізнес, а інший працює на залізниці, і ще продовжує грати…

Сергій Янішевський

 

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!