Чи можна зустріти Новий Рік без шампанського?

Напевно немає такого свята, яке б так було  огорнуте таємницями, сподіваннями, мріями та загадками, як Новий Рік. Втомлене і водночас ненаситне людство наївно вірить, або хоче вірити, що з новим календарним днем новоспеченого року в двері ввірветься Щастя, і у вікно неодмінно постукає Здоров’я та Достаток. А якщо свої сподівання закріпити шампанським або якоюсь іншою алкогольною сумішшю, то це вже не мрія, а майже реальність. На новорічному столі, на думку багатьох,  обов’язковий атрибут алкоголь, бо інакше  «новорічної казки» не буде.

А й справді, алкоголь робить «дива», і все як у казці чим далі, тим страшніше. Чим далі стрілка годинника віддаляється за північ, «дива» не заставляють себе чекати: стрункий, високий брат міняється на очах і перевтілюється у невихованого з налитими кров’ю очима хулігана, люблячий тато грубіянить бабусі, яка близько третьої години ночі починає проклинати владу, а дідусь під ранок шукає рушницю і рветься стріляти фашистів. Сусід  Петро так провів Старий рік, що перші дні Нового року проведе у наркодиспансері….Історію таких «святкувань» можна розповідати до безкінечності…

Але є люди, які тверезо проводжають Старий та зустрічають Новий Рік. Правда, звучить дивно: Новий Рік  і без алкоголю? А як же  мрії, казка, «советское игристое»?І взагалі, як святкувати і що тоді пити?…

Теж не питиму спиртного на Новий Рік, і не тільки в цей день, а й взагалі. Я живу тверезо і в моєму житті є речі, які приносять мені більше користі і радості, аніж алкогольний дурман це молитва, сім’я, мої прихожани та Братство тверезості. Не можу собі дозволити і не маю найменшого бажання  підняти чарочку, адже  повинен бути  прикладом для своїх дітей і прихожан в усьому.

Новорічні свята без спиртного зустрічатиме і головний лікар Волинської обласної інфекційної лікарні Петро Гайдучик.

«Може, для когось це незрозуміло, але  вживати під час новорічних свят речовину, яка абсолютно не сприймається людським організмом та призводить до знищення мозку – це самогубство, переконаний Петро Гайдучик. Новорічні свята супроводжують нас все життя, починаючи з дитинства, щасливими митями, загадуванням бажань та мрій. Мій принцип – краще дочекатися новорічної ночі і відчути найбільше щастя від святкування зі своєю сім’єю, сином Тимуром, рідними і друзями, ніж «гарно» відсвяткувати з шампанським, знищуючи себе духовно і фізично. Життя надзвичайно прекрасне і в цьому прекрасному немає місця спиртному».

Майстер спорту України міжнародного класу з важкої атлетики,  учасниця   олімпійських ігор в Пекіні 2008 року Надія Миронюк також вважає, що у її житті немає місця алкоголю.

«Святкування Нового Року вже декілька років поспіль  розпочинаю в храмі з молитвою, каже Надія Миронюк .Це надзвичайні відчуття,адже тут як ніде я можу відчути, що насправді для мене основне зануритися в глибину  свого серця, підвести підсумок року, що минає, з вдячністю піднести молитву за прожиті роки, з  надією та сподіваннями за щасливий рік, який ось-ось розпочнеться; насолодитися щасливим моментом теперішнього, дивлячись на посмішку священика  та інших прихожан, які як і я розділяють такий спосіб святкування».

У нашому Братстві тверезості також склалися традиції тверезого відпочинку та різноманітних святкувань.

Аби спонукати до тверезості, ще багато можна було б згадати про похмільний синдром першого січня, про травми тілесні та духовні, спричинені під дією дози алкоголю, про аморальні вчинки сп’янілої молоді, про смертельні отруєння, але більше хочеться писати про переваги тверезого життя, про світлий розум, про обдумані вчинки, про щиру подячну  молитву за прожитий рік, і зустрічання Нового Року «натверезо». Тверезість це природний, Богом дарований стан людини. Всі ми прийшли у цей світ тверезими, а тому залишаймось такими завжди.

Протоієрей Степан Ярема, настоятель свято-Андріївського  храму села Струмівка, викладач ВДС, голова Волинського православного братства тверезості.

 

Контакти: отець Степан Ярема – 050-627-10-33

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!