Жінки,які перевиховують мистецтвом

У Ковельській виховній колонії ось вже 8 років функціонує  гурток вишивки, керівником якого є вчитель зі значним педагогічним стажем Валентина Костянтинівна Андрощук. Свою лепту  в роботу гуртка вклала і Марія Михайлівна Григола.

Добрий день, Валентино Костянтинівно, Маріє Михайлівно! Ми хочемо поцікавилися про те, як Вам вдається поєднувати чарівну жіночність, творчість із строгістю та вимогливістю до вихованців. Валентино Костянтинівно, розкажіть з чого починався гурток вишивки?

-   Вчителі школи разом з директором Володимиром Кавюком розпочали фактично з нуля. Адміністрація підтримала нас в цьому починанні.

-           Спочатку один хлопець зацікавився вишивкою і власним прикладом захопив інших  –  так і з’явився наш гурток. Новоприбулі вихованці спочатку стверджують, що це «жіноча справа», а потім зацікавлюються таким творчим заняттям, – додає Марія Григола.

-            Валентино Костянтинівно, наскільки складно навчити цьому процесу: від нанесення макету візерунка чи картини до готового виробу?

-           Спочатку видаємо голку, вчимо тримати полотно, починаємо від найпростіших вишивок, а далі  ускладнюємо завдання.

-           Хто допомагає роботі гуртка, адже матеріал та нитки коштують грошей?

-           Українсько-канадський благодійний фонд «Світ для дітей» надав 28 метрів полотна для розвитку гуртка. Іноді надає голки та нитки Ковельський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Також привозять матеріал та голки батьки, близькі родичі засуджених.

-           А як вони реагують на  таку творчість хлопців?

-           Доводиться чути від батьків, що вони не уявляли, що діти здатні створити  своєрідні шедеври своїми руками. Вони відверто захоплені та вражені такими талантами  своїх  дітей.

-           Якими є досягнення гуртка? Чи були відзначені роботи гуртківців на міжнародному, всеукраїнському рівні?

-           На конкурсі в Страсбурзі друге місце зайняла робота Артура Дудніка, яка має назву «Страсті Христові». Він заробив сертифікат, який дозволяє йому раз на 2 роки поїхати на дану виставку. Також вишита робота вихованця колонії зайняла призове місце на конкурсі в Австрії. В Києво-Печерській Лаврі теж проходить виставка, на якій експонуються вишиті руками вихованців ікони. В травні минулого року роботи учнів взяли участь в конкурсі-огляді шкільних та позашкільних навчальних закладів області, організованій управлінням освіти і науки Волинської облдержадміністрації. Близько ста вишиваних робіт нашого гуртка на різну тематику було представлено у квітні минулого року на  мистецькій виставці у Ковельському культурно-просвітницькому центрі. Секретар Ковельської міської ради Михайло Гетьман передав подяку від міського голови молодим талантам за популяризацію мистецтва у Ковелі.

-           Маріє Михайлівно, розкажіть скільки чоловік займається в гуртку? Скільки часу на день відведено на це?

-            У групі 30 учнів, проте займатися хоче більше вихованців. Під час занять у школі не завжди вистачає часу на вишивку і тому вони займаються на відділеннях.

-           Чи важко  навчити, зацікавити вихованців? В чому секрет – в педагогічних методиках чи  індивідуальному  підході?

-           Звичайно, необхідно багато терпіння у цій справі. Кожному необхідно підказати, знайти підхід, весь час слідкувати за процесом.

-           А хто є найбільш активними учнями, створив найбільшу кількість вишивок?

-           Найактивнішими є Василь Онофрійчук, Вадим Артюх, Шакір Данійоров, Едуард Столяр. Велику кількість вишивок створили також Ярослав Рибальченко, Василь Короленко. У загальноосвітній школі виховної колонії є виставковий зал, де виставлено близько 300 робіт. А під час фестивалю «Червона калина» вишивки прикрашають фойє виховної колонії. Окремою сторінкою творчості вихованців є рушники. Ми додаємо максимум зусиль, щоб прищепити любов до народної творчості, проводимо виховні години, присвячені символіці візерунків та орнаментів на рушниках. Під час занять вишивкою у вихованців змінюється поведінка, вони стають спокійнішими та час для них спливає швидше. Вони конкурують між собою, щоб отримати подяку від керівництва колонії та дуже гордяться такими заохоченнями.

-         Маріє Михайлівно, які творчі плани у Вас та учнів гуртка на  найближче майбутнє?

-         По-перше, тридцять  великодніх рушників візьме участь у благодійному аукціоні, організованому благодійним українсько-канадським фондом «Світ для дітей» серед української діаспори в Канаді, одержані гроші будуть перераховані на рахунок колонії та підуть на розвиток гуртка. У травні буде організовано підсумкову виставку робіт учнів у виставкому класі загальноосвітньої школи колонії, окремий стелаж матиме назву «Наші перші спроби». Вихованці задоволені таким творчим заняттям, а ми вкладаємо душу в цю роботу.

-         Бажаємо успіхів у Вашій педагогічній творчості та розвитку гуртка. Дякуємо за змістовну розмову.

 

Ольга Купчинська,

старший інспектор у  зв’язках                     

із засобами масової інформації та громадськістю

управління ДПтС України у Волинській області

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!