У Луцьку віджазували останні дні літа

Шостий фестиваль джазу відбувся у Луцьку в останні дні літа – 30 та 31 серпня.

Так, 30 серпня перша частина фестивалю відбулася у Луцькому замку.

Перед виступом музикантів гостей привітали Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Беата Бживчи, начальник управління культури Волинської облдержадміністрації Володимир Лисюк, депутат Луцької міської ради Анатолій Пархом’юк та президент Луцького джазового клубу Олег Баковський.

Першим колективом, що виступив на фестивальній сцені, став луцький естрадно-джазовий ансамбль «Пластилін», який виконував фанк-джаз.

Після виступу лучан на глядачів чекали столичні гості – «Bloom Band» та Наталія Потапенко. Гурт виконував композиції у стилі smooth jazz. Зокрема прозвучали як кавер-версії, так і власні композиції українською, польською, російською та англійською мовами.

Вокалістка Наталія Потапенко поділилася своєю згадкою про Луцьк: колись саме у цьому місті вона здобула першу кришталеву вазу за перемогу у конкурсі польської пісні.

У перервах між виступами гуртів відвідувачі фестивалю мали змогу зігрітися кавою та іншими напоями та скуштувати солодощі, куліш, шашлик та інші страви. Під час фестивалю відвідувачі могли придбати джазові сувеніри, зокрема, шоколад з малюнками джазової тематики, виготовлений спеціально для фестивалю. Окрім концерту та джем-сейшну на відвідувачів фестивалю чекала виставка робіт молодої художниці Анни Савіцької.

Нововведенням шостого фестивалю «Art Jazz Cooperation» стало нагородження учасників дипломами, які музикантам вручила ведуча Наталка Войтович.

Найбільше публіка очікувала виступу американської джаз-легенди Френка Паркера з українсько-польсько-американським проектом «Looking Forward To Meeting». Окрім відомого барабанщика, у колективі грають Тарас Баковський (саксофон), Анастасія Литвинюк (клавішні), Андрій Арнаутов (контрабас) та польська вокалістка Анна Анжеєвська. Музиканти виконували енергійні танцювальні композиції та романтичні балади по черзі. Найяскравішим елементом виступу стало несамовите барабанне соло у виконанні Френка Паркера.

Другий день фестивалю відбувся 31 серпня у Волинському обласному театрі ляльок. Місце перенели у зв’язку з тим, що у замку Любарта відбулося дійство під назвою «Битва за замок».

Відкривали другу частину джаз-фестивалю неймовірно позитивні хлопці з київського гурту «JAMBO JAZZ QUINTET». Музиканти намагаються відродити старі традиції джазу, тож виконують композиції 20-х років минулого століття. Окрім класики грають вони й про власні твори.

Опісля виступив експериментальний польсько-український гурт під назвою «BABOOSHKI». Метою їхньої співпраці є пошук спільного між традиціями України та Польщі.

Останніми виступили Ігор Закус та «Z-BAND». Виконували вони програму під назвою «Повернення».
Отож, лучани попрощалися із літом-2013 з ліричним та неймовірно щирим джазом.

 

ФОТО: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ

 

 

 

 

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!