ТБДЩ у Житомирі: Що це було?!

_AND13011,2,3,4 травня у Житомирі баламутили свідомість, підривали мозок та залишали свої сліди на людях й будинках райтери та ді-джеї на фестивалі стріт-арту ТБДЩ 3+2.  Що це було, як це було і навіщо це було, можна прочитати далі (текст розбавили із букв та звуків із вражень пересічного лучанина, тому він досить дивний, не переймайтесь)

Коротка ода Житомиру

Житомир завжди видавався містом ніби непримітним, проте під його пеленою активно як мурашки працюють невтомні генератори вічної енергії – люди. Люди, яким не сидиться на місці, їм не йметься, і зомбоящик на черепну коробку й мізки яких не впливає, і клей дупо(пробачте)диванний не тримає. І хочеться їм щось вічно чудити та творити. І що найкраще – у них це вдається.

 

Стоп! Я ще чогось не розповіла вам
А. Ну і як видумаєте, весь цей шалений арт-хаос називався?
ТБДЩ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Тобто цей звук характеризує увесь проект, який організатори розробляли більше року, втілювали довго й з потом, і який планують продовжити й надалі. А рух, що тривав на заводі у Житомирі з 1 по 4 травня, називався ТБДЩ 3+2. До речі, однойменну назву мав і цех вироблення керамічної плитки, де наразі триває підготовка ще однієї рейв-зали.
 ТБДЩ усім!
Цього разу, з першими числами травня в Житомир увійшли декілька десятків кубічних метрів аерозольної фарби та добрячих кілотонн звуку. І зробили вони ТБДЩ! Взагалі це поняття важко пояснити, воно з розряду тих, які не потребують пояснень, а які відчуваються.
_AND1415
_AND1504
Хто-що-де?
Частина Кавоманської тусовки (а будете у Житомирі, заїжджайте на Московську, 24б – самі все побачите), розбавлена ініціаторами-активістами, помножена на добрячі дві жмені майстрів-на-всі-руки. Це все придумали вони. А приєдналися до них на чотири дні люди з різних куточків та областей України. Це і діджеї-музиканти і райтери-художники. Перші вишивали на пультах та вінілах у реальному бомбосховищі. Яке, до речі, є одним із найбільших в Україні. Але там не лише одне бомбосховище. З-поміж робочих цехів, газової заправки та офісних приміщень, на території заводу є ще й триповерхове ТБДЩівське приміщення, де досі тривають роботи. На другому й третьому поверхах там – картини різних художників, в тому числі й чудові роботи тих, хто учився малювати самотужки. Є кабінети, де зібрана сила силенна різних пристосувань та речей, які можна розглядати годинами, а є кабінети-студії, де можна творити музику. Є у цьому ж приміщенні й зала, де вже зовсім скоро будуть і можуть бути рейв-вечірки…Хехе..а ви думали)).
_AND1523
_AND1534
Арт-бункер-йоу
На території заводу з-під землі стирчить бункер АКА колишнє бомбосховище, де й відбувалась друга частина ТБДЩ 3+2. Витягши з нього кілограми гнилої картоплі, землі й інших обов’язкових аксесуарів закинутих приміщень, побіливши стіни та втіливши частину своїх ідей, організатори впустили у бункер людей. На стінах – арт-об’єкти, відеоінсталяції, в окремих кабінетиках за дверима – неочікувані речі та предмети, посередині – пульт-стійка-сцена,зварена місцевим чарівником Пашею. Ультрафіолет. Ультразвук. Ультравраження.
_AND1305
_AND1315
Куди пішли кубічні метри фарби
Вони всі різноманітними візерунками, портретами, химерами та шрифтами осіли на дахах, металевих, цегляних, високих та низеньких стінах на всій території заводу. Малювати до Житомира з’їхалися художники з Житомира та області, Львова, Рівного та Луцька. Арт-сліди свої вони залишили й безпосередньо у самому бункері.
_AND1485
_AND1313
Луцьк 3+2
Луцьк теж приклався до ТБДЩ 3+2 у таких же пропорціях. Три доби поспіль чаклував з вінілами під землею увечері та над нею удень  луцький ді-джей NJOI. Дві роботи залишив на пам’ять Житомиру луцький художник Kalkov.
_AND1542
_AND1332
_AND1314
_AND1316
А загалом, їдьте й дивіться.  Або заходьте в інтернеті.
Намагалась звести емоції докупи Іванна Мартинів
Фотографував Роман Домбровський (і в нього це краще вийшло і буде більше фото, але згодом)
БІЛЬШЕ ФОТО:

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!