Музиканти з Луцька: Як це – бути рокером, та чому в Україні – непотрібна влада

5Нещодавно, 16 червня, Луцький гурт «NeverEnd» презентував дебютний кліп про непотрібність влади та потребу починати зміни з себе. Кореспондент «Молодіжного Порталу Волині» дізнавався у хлопців зйомки кліпу, мотивацію до написання такої пісні та взагалі натхнення до створення гурту у Луцьку.


Сьогодні музика – це невід’ємна частина нашого життя. Все більше і більше молодих людей прагнуть стати її частиною, пишуть пісні, створюють гурти та дивують слухачів. Одними із тих, хто не так давно (2011 рік) вийшов на сцену є колектив із Луцька під назвою «NeverEnd». Йорік (Юрій Волошин – гітара, вокал), Патрон (Олег Щебетюк – бас-гітара), Ярослав Бебко (гітара, вокал) та Олег Олександрович (Олег Александрук – барабани) довго працювали та випустили у світ дебютний кліп під назвою «Якого біса ти живий?»

Як у вас усе починалося?

Патрон: Одного дня я прийшов до Йоріка у гості, а він мені каже: «Я пісню написав». Коли він заспівав її та заграв на гітарі мелодію, я зрозумів, що теж хочу стати музикантом. Однак, я не вмів грати на жодному інструменті. Йорік на той час був уже непоганим бас-гітаристом, (а то був приблизно 2003 рік), тому запропонував і мені оволодіти цим «ремеслом». От так із маленької мрії виріс наш гурт.

NeverEnd – як вам на думку спала ця назва? І що ніколи не закінчиться?

Патрон: Із назвою було якось просто. Ідеї ми вже мали – далі почалася гра слів. І з усіх варіантів нам сподобався саме цей – NeverEnd.

Йорік: Ніколи не закінчиться рок-н-рол, молодість, віра у краще, боротьба добра зі злом і, звісно, любов.

1

«Якого біса ти живий?» – кому адресовані слова?

Йорік: Ці слова здебільшого для влади, проте і кожному особисто.

Патрон: На мою думку, є багато людей, які не розуміють, для чого вони живуть і що тут роблять. Оскільки вони самі не здатні поставити собі таке запитання, тому це робимо ми. Адже, перш ніж змінювати владу, кидати заклики, потрібно розібратися в собі.

А звідки ви черпаєте натхнення? І що наштовхнуло вас на «Якого біса…»?

Йорік: Я завжди спершу пишу музику, а слова приходять самі. Рядок, потім куплет; «склеюєш» усе разом, і тоді розумієш, що хотіла сказати музика. А на пісню надихнула непотрібність нашої влади, її вчинки та дії. Та й навіть те, що люди думають, що прийде «добрий дядько» та змінить їхні життя на краще.

2

Як це – зніматися у кліпі? І що ви відчували, коли побачили результат?

Олег Олександрович: Перші дві години зніматися – весело, ще через дві – смішно, але згодом утомлюєшся.

Патрон: Я відчував відповідальність за кінцевий результат, тому спершу було навіть страшно. Але для мене це важливий досвід.

Йорік: Кліп надзвичайно нам сподобався, і це надихнуло на подальшу роботу. Хочеться і далі працювати, писати, аби зняти нове відео.

А хто ще працював над кліпом?

Олег Олександрович: Режисер відео – дуже кльовий і перспективний чувак із нашого рідного Луцька – Вова Шатунь.

Патрон: Він пропонував нам ідеї – ми погоджувалися. У нього все круто вийшло, тому ми в захваті від відео, і від процесу зйомок теж.

4

Чим рок є для кожного із вас? 

Йорік: Рок – це не просто музика, а спосіб життя. Для мене це ще й свобода, кеди Converse, алкоголь, драйв до ранку…

Патрон: Це й свого роду протест (і проти поп-музики в тому числі). Рок ніколи не закінчиться, він – вічний!

Олег Олександрович: Я ціную в цій музиці тексти, звучання та виступи, від яких по тілу мурашки.

У чому вбачаєте вершину кар’єри рок-музиканта?

Йорік: Це коли 99-річному діду внуки співатимуть його пісні, які він писав замолоду.

Олег Олександрович: Якщо твої пісні починають слухати у 13 і продовжують усе життя – то це круто.

Патрон: Меж для досконалості немає, тому чим більше ти граєш, тим більше усвідомлюєш, що це тобі подобається. Як на мене, то вершина для музиканта – це коли твої пісня захоплюють не лише тебе, а й людей.

3

Учасники “”NeverEnd”-у сподіваються завоювати прихильників і продовжують плідно працювати. У майбутньому вони планують випустити власний альбом.

Розмовляла Людмила Корнієвич

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!