Як мистецтво змінило життя лучанки

Fotor0717113118Лучанка Марія розповіла, як мистецько-культурний фестиваль змінив її життя. Про це вона розповіла у проекті «ЯК «РЕСПУБЛІКА» ЗМІНИЛА МОЄ ЖИТТЯ», започаткованому організаторами фестивалю. 

Марія. Луцьк, студентка.

mashaМарія вперше побувала на «Республіці» у 2013-му. Дівчина каже, що до всього того дійства найкраще підходить одне-єдине слово – феномен. Особливої атмосфери фесту додає й місто – вродливий Кам’янець-Подільський.

masha – Гостро відчулося, як природа, споруди, нові люди заповнюють твій внутрішній простір. Кожен куточок міста дихає історією.

Досвід Республіки 2013 мені подарував зустріч із давніми знайомими, яких у рідному Луцьку зустрічаєш хіба випадково, незабутні зустрічі, волонтерський досвід, збагачення духу від споглядання просторів своєї країни, зміни ландшафтів та насолоду живої історії, яку творив кожен із присутніх під мурах Кам’янецької фортеці. Дійство нагадувало великий мурашник, у якому через вправну організацію усе здійснювалося злагоджено та професійно. Нервування та негаразди, якщо і були, то лишилися за кадром.

За цей рік кожен із нас відчув, наскільки йому дорога Україна. Події, під час яких відроджувалася наша самосвідомість і національна ідея з кінця 2013 року, тривають дотепер. Мій же спокій, якщо зважити усе за цей час пережите, лишився там, на просторах між Ратушною площею та Замком.

Утім, не все так погано у нашому домі. Україна живе. Живе Республіка. І попереду – ціле життя, аби довести собі та іншим, що нам є і буде чим пишатися. До зустрічі на Республіці 2014.

Крім Марії у проекті беруть участь сотні людей з інших міст України.

Оля. Хмельницький, мама.

OlyaОля на «Республіці» зустріла… кохання!

- Думаю, що вплив фестивалю “Республіка” на моє життя – величезний! Ще 3 роки тому я просто працювала, вирішувала питання, хвилювалася, як музиканти доїхали до пункту призначення тощо. Півтора роки тому хвилювання моє стало іншим: як там мій чоловік? Тепер думаю ще й про сина, якому майже 4 місяці.

Це все відбулось в моєму житті завдяки “Республіці”. У 2012 році 12 вересня на фестиваль приїхали художники. Один з них був моїм майбутнім чоловіком – Коробков Міша. Наступного року, на третьому фестивалі, ми були там у трьох. Щоправда, наш син був ще у животику. У 2014-м ми приїдемо всі разом. Зважаючи на все вище сказане, точно знаю що “Республіка” змінила кардинально змінила моє життя.

ІгорІгор. Одеса, художник.

Цьому митцю фестиваль “Республіка” допоміг краще пізнати “інший бік” країни та ідентифікувати власну українськість.

- Побывав на западной Украине и “Республике” в частности, взгляды кардинально поменялись на историю страны и на определенные вещи. Моя позиция стала более проукраинской. В Одессе это не сильно замечается, а у вас бунтарский дух и любовь к Родине сильнее развиты. Понял, что ментально мне ближе Запад чем Восток.

***

Приємна новина полягає у тому, що ви теж може стати частинкою історії Respublica. Якщо фестиваль вплинув на вас, ваших друзів й знайомих – напишіть, і ви неодмінно станете героєм наступної публікації. «Республіканські» історії надсилайте на електронну адресу press@respublicafest.com з приміткою «Республіка зміни на краще».

 

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!