Лучани дізнались, що потрібно зробити, щоб виграти інформаційну війну

У Луцьку пройшов майстер-клас із психологічної безпеки під час інформаційної війни.

Його у Молодіжному центрі провів тренер, громадський діяч, менеджер International NLP University, інформаційний директор Агенцї Розвитку Громадянського Суспільства Євген Бондаренко (м. Київ).

Він розповів про базові принципи інформаційної війни та технології нейролінгвістичного програмування (НЛП), найпоширенішими серед яких є “Ре-фреймінг”, “Вибір без вибору”, “Лінія часу”, “Технологія впливу на масове несвідоме через використання частки “не”, “Формування актуального майбутнього” та ін.

За словами Євгена Бондаренка, НЛП – це зброя в інформаційній війні, і ми виграємо, якщо навчимося нею правильно користуватися. Тому він, ілюструючи наочними прикладами, пояснив, як відстежити інформаційні атаки, яким чином боронитися та відповідати на них.

QXjYbh5cg7E

«Україна має ввійти в Євросоюз не як нещасне кошеня, яке всі жаліють, а як сильна держава, яка буде диктувати там свої права. А для цього у нас має бути сформований чіткий інформаційний простір, який буде відслідковувати інформаційні атаки і протистояти їм», – сказав лектор.

Як приклад він навів казахів, які втерли носа Путіна на його заяву про те, що Казахстан ніколи не був державою: вони зняли відео, де розвінчали міфи щодо великої і древньої держави Росія.

Тому сьогодні українська влада має проводити величезну роботу на території, яку Росія називає «Новоросією». НЛП-практик впевнений – там потрібно спрямовувати зусилля не на боротьбу із тими, хто проти України, а якраз на підтримку тих, хто за неї, та роботу із «нейтральними» людьми.

«Ми маємо воювати не проти Росії, а за Україну», – каже Євген Бондаренко.

AjKEhP8QpAE

Також він закликав відійти від понять «Західна» та «Східна» Україна, ще й з великої букви: «Є регіони – Волинь, Донбас, Слобощанщина та інші, а ми ніби самі ж ділимо країну».

Ще одну велику проблему він вбачає у відсутності в України власного якісного культурного контенту. «Коли знімемо власний фільм на рівні «Гри престолів» – вважай, ми перемогли», – впевнений Бондаренко.

Євген Бондаренко переконаний, що потрібно навчати людей тому, як поводитися та вигравати в інформаційній війні. Власне, для цього він займається технологіями НЛП та навчає інших. “Україні потрібні кваліфіковані медіаексперти”, – каже він.

Вчителем Євгена є відомий політтехнолог Всеволод Зеленін. Тож під час майстер-класу відбулася презентація його книги «По той бік правди: НЛП як зброя інформаційно-пропагандистської війни».

yGcJ40geV_M

G8GV8snX8bI

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!