“Інтелектуальний потенціал школярів у сільських школах величезний”, – декан факультету бізнесу Луцького НТУ Надія Хвищун

Як уже повідомлялося, 20-23 лютого у Луцькому національному технічному університеті пройшла “Зимова школа бізнесу”. За цей час школярі, які приїхали до Луцька з усіх куточків Волинської області, змогли відчути себе справжніми студентами: відвідували лекції, тренінги та семінари з основ підприємництва, товарознавства, маркетингу, менеджменту, економіки.

Як з’явилася ідея такого проекту та які враження від Школи отримали майбутні студенти говоримо з ідейним керівником проекту, деканом факультету бізнесу Луцького НТУ Надією Хвищун.

Розкажіть, будь ласка, як з’явилася ідея такої Школи та яка її мета?

Такий захід в Луцьком НТУ (та, власне, і на Волині) проводився вперше. Його мета – ознайомити старшокласників, які стоять на роздоріжжі, з можливостями. Ми хотіли показати їм один із варіантів, куди вони можуть йти після закінчення школи. Хотіли донести, що буває цікавим менеджмент, економіка, підприємництво, розказати про можливості, які дають міжнародні економічні відносини, про маркетинг, про необхідність постійного саморозвитку та самовдосконалення.

pAG7IvQb11I

Звідки приїхали учасники?

Учасники Школи – це учні 10-11 класів, які приїхали до Луцька з усіх районів Волині, окрім Луцького району та Луцька, для яких плануємо навесні окремо провести подібний захід. Діти заповнювали заявки на участь, писали есе, де обґрунтовували своє бажання взяти участь у Школі. Ми отримали більше 100 заявок, з яких відібрали 80.

Розкажіть детальніше про програму Школи. З чого вона складалася?

Програма “Зимової школи бізнесу – 2016″ поєднувала в собі отримання теоретичної інформації та практичні семінари, ознайомлення з діяльністю підприємств. Учасники Школи були поділені на 5 груп за напрямками: менеджмент, маркетинг, міжнародні економічні відносини, економіка, підприємництво та торгівля.

Перший день Школи був інтеграційним – офіційне відкриття, знайомство з Луцьким національним технічним університетом та кафедрами факультету бізнесу, особливостями навчання та можливостями. Другий день – це був день тренінгів, які провели викладачі факультету бізнесу та запрошені бізнес-тренери, коучі Наталія Ісаєва, Віталій Ткачук (випускник факультету), Вікторія Врублевська (Молодіжний центр праці), Ольга Фоміна (випускниця факультету, маркетолог на ПАТ «Луцьк-Фудз») на різноманітні тематики: «Підприємництво чи монополія», «Кухня підприємця», «Експертиза соків», «Експертиза дорогоцінних матеріалів», «Forex», «Time-менеджмент» та ін.

Наприклад, бізнес-тренер та коуч Наталія Ісаєва провела майстер-клас «Як правильно мріяти, щоб досягати?». Командна робота, ділова гра, теорія у поєднанні із практикою дали можливість учасникам із легкістю засвоїти практичні інструменти: постановки цілей, планування та розстановки пріоритетів, роботи із поглиначами часу та самомотивації, зокрема роботи із лінню, на шляху досягнення власних цілей.

Третього дня ми організували виїзні заняття на такі провідні підприємства області як “Kromberg & Schubert”, “Modern-Expo Group”, ПАТ «Луцьк-Фудз». Старшокласники вперше побачили, як працюють підприємства зсередини, виробничий процес, як організовано систему постачання та збуту. Щира вдячність керівництву підприємств за співпрацю та цікаві й пізнавальні екскурсії, котрі були проведені працівниками цих підприємств.

wR8rkhKyg-o

Звичайно, не обійшлося і без відпочинку. Окрім спільних вечірок щодня (організатором яких виступала студентська рада університету), для учасників “Зимової школи” було організовано відпочинок в «Адреналін Сity»: музей технічного прогресу, боулінг, перегляд кінофільму.

Хочу відмітити активність на надзвичайно велику допомогу в організації та проведенні Школи студради факультету бізнесу. Вони допомагали як в організаційному плані, так і повністю взяли на себе розважальну частину – проводили для учасників екскурсії містом, після навчання грали в ігри.

Офіційне закриття відбулося в Волинській обласній раді. Ідея проведення Зимової школи бізнесу була підтримана керівництвом обласної ради. На врученні сертифікатів учасникам був присутній перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик, який побажав майбутнім студентам бути гідними своєї майбутньої місії.

Які враження залишилися в учасників Школи?

Відповіді учасників на питання, що для Вас було цінним на заняттях та як ви це використаєте, говорять самі за себе: «Я тепер знаю, як замотивувати себе для вивчення історії, яка мені потрібна для ЗНО”, “Я перегляну свої цілі та структурую їх із застосуванням отриманих інструментів”, ” Уроки тепер буду вчити вчасно : ) та щодня. Великі цілі не реалізовуються одномоментно, до них потрібно йти поступово”, “Тепер я бачу, що мої мрії реалізувати цілком реально. Немає нічого неможливого”, “Знаю, як перевести мрії у цілі щоб їх досягнути”, “Отримав розуміння переваг мислення за принципом можливостей, буду працювати над його розвитком”, “Знаю, що робити із лінню та як увімкнути власну мотивацію”.

Ми отримали слова подяки також і від керівників шкіл. Наприклад, приємно читати відгук в соціальних мережах директора ЗОШ І-ІІІ ст. с. Луковичі Руслана Недбайла: «Відчувається прагнення викладачів підготувати фахівця своєї справи, конкурентоспроможного на європейському та міжнародному рівні. А також особлива увага до кожного абітурієнта і студента, глибокий аналіз творчого потенціалу дитини, його прагнення самореалізації у сучасному світі. Щира вдячність їм за це».

lVcDjHLSmZk

Чи плануєте надалі проводити такі заходи?

Звичайно. Уже цією весною організуємо таку Школу для школярів з Луцька та Луцького району. Також до нас були вже звернення з пропозицією зробити такі тренінги та семінари і для вчителів.

Щодо «Зимової школи бізнесу», вирішили проводити її кожного року. Можливо дещо змінимо формат. Школярі сказали, що програма була дуже насиченою, адже вони цілий день слухали лекції та тренінги, почули дуже багато нової інформації. Хочемо, щоб сільські діти мали більше можливостей для саморозвитку та самовдосконалення. Інтелектуальний потенціал школярів у сільських школах величезний – його просто потрібно використовувати і направляти у потрібне русло.

Ви маєте досвід навчання за кордоном, якщо порівнювати його з українським, чого не вистачає студентам в Україні та які шляхи розвитку української молоді Ви бачите?

Перше, що мене вразило, навчаючись за кордоном, – там молоді люди починають навчатись у вищих навчальних закладах дещо пізніше за віком, аніж в Україні. Молодь має більше можливостей отримати подвійний диплом, більше можливостей для подорожування. Проте наші студенти сьогодні завдяки тому, що існує багато різних програм з обміну, зокрема, дуже активно розвивається Еразмус+, теж мають можливість паралельно отримати диплом в Польщі, Португалії, Болгарії, Німеччині. І я би не сказала, що вони зараз мають менше можливостей, головне – це бажання.

За кордоном навчання більш вузькоспеціалізоване. Ми намагаємося забезпечувати студентів якісними не лише теоретичними знаннями, але й практичними навиками. Запрошуємо на зустрічі цікавих людей, практиків, громадських лідерів.

Хочу наголосити, що студрада Луцького НТУ – дуже активна. І ця “Зимова школа бізнесу” не відбулася б, якби не самі студенти. Вони взяли на себе надзвичайно величезну частину роботи.

Окрім викладацької діяльності, Ви ще й депутат обласної ради. Розкажіть, будь ласка, як Ви підтримуєте молодь своєю депутатською діяльністю?

Щодо молоді, особисто я вважаю, що молодь – це рушій прогресу. На Волині є «Молодіжна платформа», яка об’єднала десятки молодіжних організацій. На останньому засіданні обласної ради депутати підтримали програму «Молодь Волині». Там якраз передбачається виділення коштів на розвиток молодіжних організацій, на створення нового Молодіжного центру, якого сьогодні потребує молодь у Луцьку.

В обласній раді я входжу в комісію міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічної діяльності та інвестицій. Впевнена в тому, що необхідно створювати умови для розвитку сільської молоді. Кошти шукати для цього можна також і за рахунок міжнародних грантів.

SrBGSGJX830

Залишіть коментар

Коментар *

Поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими для заповнення!